کد خبر: 123912 A

در محل استانداری خوزستان و با ریاست استاندار تشکیل شد؛

در این جلسه مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان، مدیرکل هواشناسی و رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز گزارشی از مجموعه اقدامات و برنامه‌ها و راهکارهای مجموعه خود را در خصوص مقابله با این پدیده ارائه نمودند.

ایلنا: جلسه ویژه رسیدگی به مشکلات تنفسی شهروندان اهوازی در محل استانداری خوزستان و با ریاست استاندار تشکیل شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، در این جلسه که با حضور معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست و رئیس ستاد بحران کشور و جمعی از مدیران استانی تشکیل شد، مقتدایی استاندار خوزستان به جایگاه استان در سطح کشور پرداخت و گفت: استان خوزستان ملی‌ترین استان کشور است و باید مشکلات آن هم در سطح ملی دیده شود.

وی از حضور معاونین و وزرای حاضر در جلسه تقدیر نمود و گفت: هدف از تشکیل این جلسه همفکری جهت مدیریت این پدیده جدید تنفسی است و با اشاره به گزارش بهداشت جهانی در خصوص اعلام شهر اهواز به عنوان آلوده‌ترین شهر جهان، خواستار تلاش جمعیِ همه مسئولین جهت رفع این مشکل شد.

مقتدایی از همه مدیران استانی خواست تا پیگیر نیازهای مجموعه خود در سطح ملی باشند و از همه مسئولین کشور نیز خواست تا این مشکل را در سطح ملی پیگیری نمایند.

در این جلسه مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان، مدیرکل هوا‌شناسی و رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز گزارشی از مجموعه اقدامات و برنامه‌ها و راهکارهای مجموعه خود را در خصوص مقابله با این پدیده ارائه کردند.

متصدی، معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست کشور نیز در این جلسه ضمن قدردانی از تلاش‌های استاندار و همه مدیران سازمان‌های درگیر با این پدیده گفت: استان خوزستان برای سازمان حفاظت محیط زیست از استان‌های ویژه است و موضوع زیست محیطی استان در اولویت برنامه‌های سازمان حفاظت محیط زیست قرار دارد و ما تلاش می‌کنیم تا این مشکل حل شود.

وی با اشاره به سفر دوهفته پیش ریاست سازمان به استان خوزستان گفت: مفاد این صورت جلسه در سطح ملی در حال پیگیری است.

متصدی در خصوص مشکل تنفسی مردم استان گفت: تلاش‌های مجموعه محیط زیست قابل تقدیر است و در مواردی فرا‌تر از تعهدات سازمانی انجام شده که نشان از درایت مدیریت مجموعه دارد.

وی ضمن اشاره به جلسه اضطراری مشکلات تنفسی در سفر اخیر ریاست سازمان در ورشو(لهستان) گفت: در این جلسه با معاونین وزرای نفت و نیرو همچنین در سطح معاونت با معاون وزیر محیط زیست عراق و سوریه جهت رفع مشکلات ریزگرد‌ها مباحثی مطرح شد.

متصدی، مدیریت جدید محیط زیست را میراثدار حجم عظیمی از آلاینده‌ها در کشور دانست و گفت: این مشکلات، در دو ماه عمر مدیریت این سازمان قابل حل نیست و همچنین از ارسال دستگاه‌های جدید سنجش آلودگی و انتقال امکانات سنجش باران اسیدی از استان ایلام به اهواز و تجهیزات و آموزش کار‌شناسان استان جهت اندازه گیری این نوع از باران‌ها خبرداد.

وی از سازمان هوا‌شناسی هم خواست تا اطلاعات آب و هوایی را جهت پایش دقیق در اختیار محیط زیست استان قرار دهد و توصیه کرد، کار‌ها و کنترل این سازمان بر صنایع آلاینده به شدت و قانونی پیگیری شود.

محیط زیست خوزستان استانداری خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر