کد خبر: 128194 A

توسط اداره کل استاندارد خوزستان صورت پذیرفت:

تعداد ۱۷ شرکت و تاسیسات سیلندر پرکنی گاز مایع در استان زرخیز خوزستان وجود دارد که ۲۸ بازدید و بازرسی در سال جاری از آن ها بعمل آمده است.

ایلنا: کار‌شناس اداره نظارت بر اجرای استاندارد اداره کل استاندارد خوزستان گفت: نظارت بر واحدهای تولیدکننده گاز‌های طبی و صنعتی و همچنین واحدهای خدماتی شارژ سیلندر گاز مایع یکی از فعالیت‌های عمده اداره کل استاندارد استان خوزستان است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، محسن جهانیان گفت: تعداد ۱۷ شرکت و تاسیسات سیلندر پرکنی گاز مایع در استان زرخیز خوزستان وجود دارد که ۲۸ بازدید و بازرسی در سال جاری از آن‌ها به عمل آمده است.

وی گفت: در این مدت ۱۲۳ هزار و ۳۵۱ سیلندر گاز مایع معیوب و نشت دار جهت ذوب و یا بازیافت جمع آوری و از چرخه توزیع خارج شده‌اند.

وی افزود: بر همین اساس ۱۲۲ هزار و ۵۱۰ سیلندر گاز مایع نو و یا تعمیر شده مجدداً به گردش کار بازگردانده شده‌اند.

وی خاطر نشان کرد: واژگون نمودن سیلندر‌ها برای پرکردن گاز پیک نیک و مخزن خودرو‌ها و عدم مراقبت در حمل و نقل صحیح باعثمعیوب شدن شیر سیلندرهای گاز مایع می‌شود که بر همین اساس ۷۳ هزار و ۳۲۲ شیر سیلندر نیز تعویض شده است.

جهانیان درخصوص نحوه جمع آوری شیرهای معیوب گفت: شیرهای معیوب پس از جمع آوری طی دو مرحله بازدید و شمارش می‌شوند، شیر‌ها پس از بازدید در مرحله اولیه پرس و در بسته بندی ۱۰۰ عددی مخصوص، نگهداری و برای بازیافت به کارخانه‌های تولید شیر و سیلندر ارسال می‌شوند. پرس یا به اصطلاح کوبیدن به گونه‌ای صورت می‌گیرد که شیر غیرقابل استفاده می‌شود.

اداره کل استاندارد خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر