کد خبر: 128249 A

قائم مقام وزیر و مدیر کل راه و شهرسازی خوزستان خبر داد:

محل برگزاری آزمون، دانشگاه شهید چمران اهواز است و در دونوبت صبح و عصر در روزهای پنجشنبه و جمعه هفته جاری برگزار می‌شود.

ایلنا: قائم مقام وزیر و مدیر کل راه و شهرسازی خوزستان از برگزاری آزمون ورود به حرفه مهندسان، ‌کاردان‌ها و معماران تجربی در خوزستان خبر داد.
به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان؛ نصرالله دهقانی با اعلام اینکه آزمون یاد شده در روزهای ۲۱ و ۲۲ آذر برگزار می‌شود، اظهار داشت: در این آزمون بیش از ۵ هزار داوطلب در ۱۸ رشته مهندسی، کاردانی و معماری تجربی شرکت می‌کنند.
وی ادامه داد: از مجموع ۵ هزار داوطلب آزمون ورود به حرفه، ۵ هزار و ۸۴ نفر را مهندسان رشته‌های ۷ گانه مهندسی عمران، ۱۰۶ نفر را کاردان‌ها و ۸ نفر را معماران تجربی تشکیل می‌دهند که برای قبولی باید حداقل به ۵۰ درصد سوالات پاسخ صحیح بدهند.
مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان با اعلام اینکه آزمون ورود به حرفه مهندسان، کاردان‌ها و معماران تجربی در یک حوزه امتحانی در استان برگزار می‌شود، افزود: محل برگزاری آزمون دانشگاه شهید چمران اهواز است و در دو نوبت صبح و عصر در روز‌های پنجشنبه و جمعه هفته جاری برگزار می‌شود.
دهقانی به شرایط افراد برای شرکت در آزمون ورود به حرفه و دریافت پروانه اشتغال به کار نیز اشاره و تصریح کرد: داوطلبان گروه مهندسی رشته‌های ۷ گانه باید عضوسازمان نظام مهندسی ساختمان، دارای مدرک تحصیلی کار‌شناسی و بالا‌تر و سه سال نیز از زمان فارغ التحصیلی آن‌ها سپری شده باشد. از سوی دیگر این افراد در صورت قبولی باید بتوانند مدارکی که سابقه اشتغال آن‌ها در حرفه را نیز ثابت کند، ارائه دهند.
مدیر کل راه و شهرسازی خوزستان مدرک لازم برای کاردان‌ها را فوق دیپلم اعلام کرد و ادامه داد: این افراد نیز باید سه سال از اخذ مدرک تحصیلی خود را سپری کرده و عضو سازمان نظام کاردانی ساختمان استان خود باشند.
وی درخصوص معماران تجربی نیز با بیان اینکه این افراد باید دارای مدرک تحصیلی دیپلم به بالا باشند نیز تصریح کرد: معماران تجربی افرادی هستند که در حوزه‌های ساخت و ساز و اجرا فعالیت چشمگیری دارند.
نصراله دهقانی خاطرنشان کرد: سئوالات آزمون به غیر از رشته معماری طراحی در سایر رشته‌ها بصورت تستی خواهد بود.

اداره کل راه و شهرسازی خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر