کد خبر: 136562 A

با اصلاح ۲۳ هزار متر شبکه و ۲۲۰۰ فقره انشعاب انجام شد:

با این اقدام ضمن تقویت فشار شبکه توزیع آب کوی ولیعصر از هدر رفت آب و افت فشار ناگهانی به نحو محسوسی جلوگیری شده است.

ایلنا: مدیرعامل شرکت آبفا خوزستان گفت: با بهره برداری از شبکه جدید توزیع آب و انشعابات خانگی کوی ولیعصر آبادان فشار شبکه توزیع آب این منطقه افزایش یافت.
به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، محمدعلی صنیعی‌نژاد افزود: از سال ۸۹ بهینه سازی و اصلاح شبکه فرسوده توزیع آب و فاقد کنتور کوی ولیعصر آبادان در دستور کار شرکت آبفا خوزستان قرار گرفت که با جایگزین کردن ۲۳ هزار متر لوله پلی اتیلن در اقطار ۷۵ الی ۳۵۵ و نصب ۲ هزار و ۲۰۰ فقره انشعاب خانگی به همراه کنتور، شبکه توزیع آب این منطقه بطور کامل اصلاح و بازسازی شد.
وی با بیان اینکه اجرای این طرح ۲ میلیارد تومان اجرا شد در بیان اهداف این طرح خاطر نشان کرد: با این اقدام ضمن تقویت فشار شبکه توزیع آب کوی ولیعصر از هدررفت آب و افت فشار ناگهانی به نحو محسوسی جلوگیری شده است.
رییس هیئت مدیره آبفای استان با اشاره به پرهزینه بودن تأمین و توزیع آب شرب سالم و بهداشتی از منابع آب‌های سطحی بر مصرف بهینه و صحیح آب تاکید کرد و گفت: هم اکنون همزمان با اجرای شبکه فاضلاب اصلاح شبکه آب برخی مناطق آبادان از جمله شطیط و علوانیه در حال انجام است.
گفتنی است طول شبکه توزیع آب شرب آبادان ۷۰۰ کیلومتر است که طی سالیان گذشته ۴۰۰ کیلومتر آن اصلاح شده و ۳۰۰ کیلومتر دیگر آن نیاز به اصلاح و بازسازی دارد.

آبفا خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر