کد خبر: 139687 A

همزمان با دهه مبارک فجر؛

زمین و محل ساخت کتابخانه روستایی با مساحت ۶۵۰ متر مربع توسط یکی از خیرین فرهنگ دوست این منطقه اهداء شده است.

ایلنا: رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شادگان گفت: همزمان با دهه مبارک فجر، کلنگ ساخت کتابخانه عمومی روستای خروسی، شهر خنافره شهرستان شادگان به زمین زده خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، هاشم حمیداوی گفت: غنچه‌های شادی و نشاط فرهنگی در سی و پنجمین سالگشت جشن پیروزی انقلاب شکوه‌مند ایران اسلامی با آیین کلنگ زنی ساخت کتابخانه در روستاهای شادگان شکوفا می‌شود.

وی افزود: آیین کلنگ زنی کتابخانه عمومی در روستای خروسی با حضور مسئولین استانی و شهرستانی و مردم ولایتمدار شادگان در شهر خنافره برگزار خواهد شد که این روستا و روستاهای اطراف با داشتن جمعیت حدوداً ۲۶۷۰۰ نفر جزء بخش و شهر تازه تأسیس خنافره است.

حمیداوی گفت: زمین و محل ساخت کتابخانه روستایی با مساحت ۶۵۰ متر مربع توسط یکی از خیرین فرهنگ دوست این منطقه کم برخوردار، به نهاد کتابخانه‌های عمومی به منظور ساخت کتابخانه اهداء گردید و اعتبار ساخت این کتابخانه با پیگیری مؤثر متولیان این حوزه با تأمین اعتبار و تخصیص اولیه با مبلغ چهارصد میلیون ریال از محل اعتبارات تملک دارایی یا سهم درآمد نفتی انجام شده است.

وی در ادامه افزود: هم اکنون اداره شهرستان شادگان دارای سه باب کتابخانه به تفکیک ۲ باب شهری و یک باب روستایی با حدود ۵۰۰۰ عضو و تعداد ۵۶۳۸۴ نسخه کتاب به ارائه خدمات به مراجعان و دانشجویان و دانش آموزان می‌پردازد که انشاء الله با ساخت این کتابخانه تعداد کتابخانه‌ها به ۴ باب خواهد رسید.

اداره کل کتابخانه های عمومی خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر