کد خبر: 149693 A

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان ایذه خبر داد:

از ابتدای آذر ماه تا کنون بیش از ۳۷ پرونده مربوط به متخلفین که اقدام به فروش مرغ زنده کرده به دادگاه ارجاع داده شده است و ۳۳ پرونده مربوط به ناقضین بهداشتی به تعزیرات حکومتی معرفی شده‌اند.

ایلنا: رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان ایذه با اشاره به اهمیت سلامت غذا و تغذیه و ارتباط آن با سلامتی انسان‌ها گفت: مسئله غذا و دسترسی به تغذیه سالم از اولویت‌های اساسی و نیازهای اولیه زندگی بشری است و مجموعه دامپزشکی در تضمین سلامت و بهداشت فرآورده‌های خام دامی مصرفی روزانه مردم نقشی مهم و اساسی دارد.
به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، رضوان افزود: در همین راستا دامپزشکی بر اساس رسالت سازمانی خود با افرادی که خارج از ضوابط و موازین بهداشتی دامپزشکی با عرضه فرآورده‌های خام دامی غیربهداشتی موجبات تهدید علیه بهداشت عمومی جامعه را سبب می‌شوند به طور جدی برخورد می‌کند.
وی در این خصوص ادامه داد: از ابتدای آذر ماه تاکنون بیش از ۳۷ پرونده مربوط به متخلفین که اقدام به فروش مرغ زنده کرده بودند به دادگاه ارجاع داده شده است و ۳۳ پرونده مربوط به ناقضین بهداشتی به تعزیرات حکومتی معرفی شده‌اند.
رضوان تصریح کرد: بدون شک بدون تعامل و همکاری بین‌ بخشی و پشتیبانی سایر ارگان‌های دولتی، دامپزشکی نخواهد توانست به همه اهداف از پیش تعیین شده خود دست یابد.

وی ضمن تشکر و قدردانی از همکاری نزدیک، تنگاتنگ و صمیمانه دادگستری و تعزیرات حکومتی و نیروی انتظامی با عوامل دامپزشکی در راستای حفظ و ارتقاء بهداشت عمومی به آمادگی این اداره در رسیدگی به تخلفات بهداشتی دامپزشکی اشاره نمود و ابراز امیدواری کرد همکاری بین بخشی در راستای تضمین سلامت و امنیت غذایی بیشتر از گذشته ادامه یابد.

دامپزشکی خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر