کد خبر: 150029 A

توصیه مدیرعامل آبفا به مردم خوزستان:

با توجه به رشد مصرف آب در روزهای اخیر به دلیل افزایش شستشو و خانه‌تکانی، از یکایک شهروندان خوزستانی می خواهیم تا با مسئولیت‌پذیری و رعایت الگوی مصرف آب، خدمت‌گذاران خود را در طول روزهای پیش رو یاری کنند.

ایلنا: مدیرعامل آبفا خوزستان با اشاره به افزایش ۲۰ تا ۳۰ درصدی مصرف آب در روزهای پایانی سال به‌ دلیل افزایش شستشو و خانه‌تکانی، از شهروندان خوزستانی خواست در روزهای پایانی سال در مصرف آب صرفه‌جویی کنند.
به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، محمد علی صنیعی‌نژاد افزود: باید از هم‌اکنون اطلاع‌رسانی شود و مردم در مصرف آب برای شستشو‌ها صرفه‌جویی کنند.
وی سرانه تولید آب در خوزستان را بالا‌تر از متوسط کشوری اعلام و خاطر نشان کرد: سرانه تولید آب در کشورهای پرآب دنیا ۱۵۰ تا ۲۰۰ لیتر و در ایران ۲۵۰ لیتر در روز است که این رقم در استان خوزستان صرف نظر از شرایط اقلیمی و زیست محیطی با ۶۰ درصد افزایش حدود ۴۲۲ لیتر در روز است که این موضوع هزینه‌های سنگینی را بر آبفا وارد می‌کند.
رییس هیئت مدیره آبفای استان به محدودیت منابع آب شرب در خوزستان و پرهزینه بودن تامین و توزیع آب شرب سالم و بهداشتی خصوصا از منابع آبهای سطحی اشاره کرده و گفت: اگر سرانه تولید در خوزستان به ۲۵۰ لیتر در روز کاهش یابد بخش زیادی از مشکلات تامین آب این استان مرتفع می‌شود.
وی وضعیت کنونی منابع ذخیره آب در تمامی شهر‌ها را مطلوب برشمرد، اما با توجه به رشد مصرف آب در روزهای اخیر به دلیل افزایش شستشو و خانه‌تکانی، از یکایک شهروندان خوزستانی خواست تا با مسئولیت‌پذیری و رعایت الگوی مصرف آب، خدمت‌گذاران خود را در طول روزهای پیش رو یاری کنند.
عضو شورای اداری استان در ادامه جلب رضایت مردم را به عنوان هدف نهایی شرکت آب و فاضلاب خوزستان عنوان کرد و اظهار داشت: برغم تمامی تدابیر و اقدامات انجام شده در جهت حفظ کمی و کیفی آب چنانچه شهروندان عزیز با مشکلی مواجه شدند اداره‌های آب و فاضلاب در شهرهای استان به صورت حضوری و تلفنی آمادگی دریافت گزارشات آنان را دارند و در صورت نیاز نیز می‌توانند با تلفن ۱۲۲ دفتر ارتباط مردمی شرکت آبفا خوزستان تماس بگیرند.

آبفا خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر