کد خبر: 162587 A

با توجه به نیاز کشور به دانه‌های روغنی؛

در همین راستا، رکورد ۳ تن و ۳۰۰کیلوگرم درهکتاردر مزارع شهرستان شوشتر به ثبت رسیده است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان گفت: با توجه به نیاز کشور به دانه‌های روغنی و جایگاه این محصول در تأمین انرژی مورد نیاز انسان طی سنوات اخیر همه ساله سطح زیرکشت این محصول استراتژیک در استان خوزستان درحال افزایش است و طی سال زراعی ۹۳-۹۲ سطح زیر کشت کلزا نسبت به سال قبل در خوزستان دو برابر شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، محمد قاسمی‌نژاد سطح زیر کشت کلزا در استان خوزستان را ۱۸ هزار هکتاراعلام کرد و افزود: از این میزان ۱۲هزار هکتار به صورت آبی و ۶ هزار هکتار به صورت دیم کشت شده است که انتظار می‌رود از این سطوح به میزان حداقل ۳۵ هزار تن دانه کلزا برداشت شود که بیش از ۱۰۰درصد رشد نسبت به سال گذشته را نشان می‌دهد.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به اقدامات به زراعی انجام شده در سال زراعی جاری شامل رعایت تاریخ کشت مناسب، انجام عملیات تغذیه از جمله سه نوبت کودسرک و استفاده از ریز مغذی‌ها و همچنین شرایط آب و هوایی مناسب، عملکرد در واحد سطح نیز نسبت به سنوات گذشته افزایش داشته تا جایی که رکورد ۳ تن و ۳۰۰کیلوگرم درهکتار در مزارع شهرستان شوش‌تر به ثبت رسیده است.

معاون تولیدات گیاهی جهادکشاورزی خوزستان ابراز امیدواری کرد که سال آینده نیز سطح زیر کشت کلزا در خوزستان حداقل به دو برابر افزایش یابد.

گفتنی است عملیات برداشت این محصول از اول اردیبهشت ماه سال جاری در خوزستان آغاز گردیده و تا نیمه خرداد ماه ادامه خواهد داشت.

جهاد کشاورزی خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر