کد خبر: 164210 A

سید علی اکبر موسوی، پدر این نوزادان ۸ ماهه:

پس از ۱۰ سال، خداوند به ما ۲ پسر و ۲ دختر در یک زایمان داد، ولی در این مدت مشکلات معیشتی و نگهداری از کودکان، امانمان را گرفته است.

هشت ماه پیش، سیدعلی اکبر موسوی که کارگر ساختمانی است و همسرش که معلم دبستان است در یک زایمان صاحب چهار فرزند شدند.

این پدر و مادر که فرزندان چهارقلوی خود را در راهروهای استانداری خوزستان به آغوش گرفته بودند به خبرنگار ایلنا گفتند: پس از ۱۰ سال، خداوند به ما ۲ پسر و ۲ دختر در یک زایمان داد، ولی در این مدت مشکلات معیشتی و نگهداری از کودکان، امانمان را گرفته است.

منیژه خادمی نیا که معلم دبستان در سیدون باغملک و مادر این چهارقلوست گفت: همسرم کارگر ساختمان است و در این مدت برای کمک در نگهداری کودکانمان، نتوانسته به کارش ادامه دهد، و ناچارا با حقوق خودم و به سختی این هشت ماه را سپری کرده‌ایم.

وی که ساکن روستایی منجنیق از توابع شهرستان باغملک است ادامه داد: آموزش و پرورش با تقاضای انتقالم به اهواز برای بهره‌مندی از کمک خانواده‌ام که در این شهر مستقرند، موافقت نکرده است. در سیدون باغملک نیز شیرخوارگاه وجود ندارد و نمی‌دانم پس از پایان مرخصی زایمان برای نگهداری از این کودکان چه باید بکنم.

این مادر که به‌شدت متأثر شده بود با بغض ادامه داد: فصل گرما رسیده و ما حتی یک کولر هم در خانه نداریم. برای تهیه پوشاک، شیر، البسه و دیگر نیازهای عادی یک کودک با مشکلات فراوانی روبرو هستیم. البته در این مدت توسط کمیته امداد مبلغ یک میلیون تومان به ما کمک شده است.

سیدعلی اکبر موسوی پدر محمّد، علی، فاطمه و نرگس نیز گفت: واقعا رسیدگی به چهار کودک برای من و همسرم مشکل است و علاوه بر آن به دلیل ماندن در خانه و رسیدگی به امور فرزندانم، بیش از هشت ماه است که بیکار هستم.

وی از مسئولین خواست تا برای برطرف نمودن مشکلاتشان، به این خانواده عنایت ویژه‌ای داشته باشند.

کریمی کیا معاون مدیرکل امور اجتماعی استانداری خوزستان نیز در این خصوص گفت: برای انتقال این مادر به اهواز و یا تمدید دوران مرخصی زایمان برای سال تحصیلی آینده با اداره کل آموزش و پرورش هماهنگی خواهیم کرد.

وی همچنین افزود: امروز با اداره بهزیستی هماهنگی کرده‌ایم تا مشکل شیر کودکان را برطرف نمایند.

کریمی کیا در پایان ابراز امیدواری کرد شرایطی فراهم شود تا این خانواده بتواند بدون دغدغه معیشتی، با خیالی راحت به نگهداری از کودکانشان بپردازند.

قربان درویشی از فعالین حوزه کار که در محل حضور داشت نیز قول پیگیری مشکل اشتغال پدر این چهارقلو‌ها را مطرح کرد.

راه‌های ارتباط برای خیرینی که مایل به کمک به این خانواده هستند در خبرگزاری ایلنا موجود است.

چهارقلوهای خوزستانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر