کد خبر: 167523 A

با مخربین تالابها و صنایعی که آلوده کننده محیط زیست هستند، از طریق مراجع قانونی برخورد شود.

دومین جلسه کارگروه تالابهای استان خوزستان به ریاست معاون امور عمرانی استاندار تشکیل شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، در این جلسه که به منظور پیگیری مصوبات جلسه قبل کارگروه تشکیل شده بود، احمدرضا لاهیجان‌زاده مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان ضمن اعلام اسامی پیشنهادی در خصوص اعضای کارگروه اصلی به برخی مصوبات جلسه قبل اشاره کرد و گفت: تامین حق آبه موردنیاز تالاب‌ها در اولویت اول احیای تالاب‌هاست و می‌توان با یک برنامه ریزی مدیریتی حتی در شرایط فعلی تالاب‌های استان را به شرایط قابل قبول و نرمال گذشته رساند.

وی از مسئولین سازمان آب و برق خواست تا علاوه بر اعلام حق آبه قابل تامین، حقابه مورد نیاز و واقعی تالاب‌ها را نیز مشخص و اعلام نمایند.

در این جلسه علی سیاحی معاون امور عمرانی استاندار با بیان اینکه باید بر اساس واقعیتهای اقلیمی و وضعیتِ آورد و بارش باران در زمینه حق آبه تصمیم گیری شود اظهار داشت: این برنامه‌ها می‌بایست برای مدیریت تالاب در یک بخش کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت ارائه شود.

وی از محیط زیست خواست تا در برخورد با مخربین تالاب بر اساس قانون برخورد نمایند و با صنایعی هم که آلوده کننده محیط زیست هستند، از طریق مراجع قانونی برخورد شود.

در این جلسه نماینده سازمان آب و برق و سایر اعضاء نیز گزارشی از برنامه وضعیت آبی تالابهای استان و میزان حق آبه و نیاز آبی آن ارائه نمودند.

محیط زیست خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر