کد خبر: 182561 A

همزمان با ماه مبارک رمضان؛

رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان شوشتر از برگزاری نمایشگاه بزرگ کتاب به مناسبت ماه مبارک رمضان در کتابخانه عمومی علامه شیخ شوشتری این شهرستان خبرداد.

رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان شوشتر از برگزاری نمایشگاه بزرگ کتاب به مناسبت ماه مبارک رمضان در کتابخانه عمومی علامه شیخ شوشتری این شهرستان خبرداد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، معصومه نیک فرد گفت: به مناسبت ماه مبارک رمضان و با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شوشتر نمایشگاه کتابی با موضوع ماه مبارک رمضان در کتابخانه عمومی علامه شیخ شوشتری برگزار شد.

وی افزود: این نمایشگاه با حضورمدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، نماینده مردم شهرستان شوشتر در مجلس شورای اسلامی، فرماندار شوشتر، جمعی از مسئولین شهرستان، هنرمندان و عموم مردم در محل کتابخانه عمومی علامه شیخ شوشتری این شهرستان افتتاح شد.

نیک فرد گفت:: ماه مبارک رمضان که ماه نزول کتاب آسمانی خاتم پیامبران می باشد نشان دهنده ارزش کتاب و مطالعه در جامعه می باشد در همین راستا برای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در این شهرستان و همچنین آشنایی با کتابخانه های عمومی و خدمات آنها این نمایشگاه در محل کتابخانه برگزار گردید تا عموم مردم ضمن بازدید از نمایشگاه کتاب و خرید کتاب با فعالیتهای کتابخانه های عمومی آشنا شوند.

وی گفت: در این نمایشگاه ۴ هزار عنوان کتاب در موضوعات مختلف مذهبی، روانشناسی، عمومی، علمی و تاریخی و علی الخصوص منابع قرآنی در معرض دید علاقه مندان برای بازدید و خرید قرار گرفت که البته خرید کتابهای نمایشگاه با تخفیف ۲۰ تا ۴۰ درصد در محل نمایشگاه انجام می شود.

رئیس اداره کتابخانه های عمومی شوشتر گفت: فعالیتهای خوب و متنوعی در محل کتابخانه عمومی علامه شیخ شوشتری و در حاشیه بازدید از نمایشگاه برای مراجعان در نظر گرفته شده است که از جمله آنها ارائه مقالات رایگان پایگاه ایران نمایه که شامل یک میلیون و پانصد هزار مقاله با موضوعات مختلف می باشد و بالغ بر ۸ هزار مقاله با موضوع ماه مبارک رمضان در این پایگاه در دسترس می باشد.

وی در ادامه گفت: همچنین فعالیتهای ویژه بخش کودک در حاشیه نمایشگاه در زمانی که والدین از نمایشگاه بازدید می کنند توسط بخش کودک کتابخانه عمومی علامه شیخ شوشتری با برنامه های متنوع مانند قصه گویی، مسابقه علمی، مسابقه چیستان و… در محل نمایشگاه اجرا می شود.

نیک فرد در ادامه تاکید کرد: بازدید از نمایشگاه برای عموم مردم آزاد بوده و علاقه مندان ضمن بازدید از نمایشگاه می توانند به عضویت یک ساله کتابخانه های عمومی شهرستان درآمده و از کلیه خدمات کتابخانه شامل منابع مفید و به روز، نشریات به روز، منابع مرجع، مقالات رایگان، اینترنت، طرح کتاب من، مسابقات ماهانه و… بهره مند شوند.

اداره کل کتابخانه های عمومی خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر