کد خبر: 186917 A

مدیر کل خبر داد؛

کلیه جرایم دیر کرد امانت کتاب در کتابخانه‌های عمومی استان در صورت عودت یا تمدید، تا پایان ماه مبارک رمضان مورد بخشودگی واقع می‌شود.

مدیر کل کتابخانه‌های عمومی خوزستان از بخشودگی جرایم دیرکرد امانت کتاب در کتابخانه‌های عمومی خوزستان تا پایان ماه مبارک رمضان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، لفته منصوری گفت: به برکت ماه میهمانی خداوند متعال، کلیه جرایم دیر کرد امانت کتاب کتابخانه‌های عمومی استان در صورت عودت یا تمدید کتاب تا پایان ماه مبارک رمضان مورد بخشودگی واقع می‌شود.

منصوری در ادامه تصریح کرد: امانت کتاب در کتابخانه‌های عمومی استان برای اقشار مختلف متفاوت است، برای دانشجویان و عموم مردم مدت امانت کتاب ۱۴ روز بوده و برای پژوهشگران و دانشجویان مقاطع ارشد و دکتری مدت امانت کتاب با توجه به نیاز آن‌ها بیشتر خواهد شد.

مدیر کل از امکان تمدید آنلاین کتاب بدون مراجعه به کتابخانه‌های عمومی استان خبر داد و افزود: هر یک از منابع کتابخانه‌ای را در صورتی که توسط عضو دیگری رزرو نشده باشد می‌تواند دو دوره متوالی یعنی به مدت ۲۸ روز تمدید کرد. این در حالی است که در صورت تأخیر در عودت کتاب، به ازای هر روز مبلغی به عنوان جریمه دیرکرد دریافت می‌شود که در این ماه مبارک، این جرایم مورد بخشودگی واقع شده است.

منصوری تاکید کرد: این بخشودگی شامل تمام کتاب‌های امانی دارای تأخیر بوده و بازه زمانی خاصی ندارد.

وی همچنین از اعضای کتابخانه‌های عمومی این استان خواست تا با عودت به موقع کتاب‌ها امکان استفاده عموم مردم عزیز از کتاب‌ها را فراهم کند.

منصوری هدف از بخشودگی جرایم دیرکرد کتاب در کتابخانه‌های عمومی این استان را قرار گرفتن در ماه رحمت و مغفرت الهی دانست و افزود: این کار موجب ارجاع هر چه سریع‌تر منابع به کتابخانه‌ها و استفاده دیگر اعضایی که به این منابع نیاز وافر دارند می‌شود.

وی با بیان اینکه مدت زمان بخشودگی جرایم دیرکرد کتاب محدود است، گفت: این بخشودگی تا پایان ماه مبارک رمضان بوده و قابل تمدید نیست.

اداره کل کتابخانه های عمومی خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر