کد خبر: 187729 A

معاون فرماندار اهواز خبر داد:

این شورا جهت بررسی مسائل حوزه شهرستانهای اهواز، باوی و کارون بصورت مستقل و در شهرستان اهواز تشکیل جلسه می دهد.

اولین جلسه شورای حفاظت کیفی رودخانه کارون در اهواز برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، ارزانی فرماندار اهواز در این جلسه گفت: بنا بر مصوبه شورای حفاظت کیفی رودخانه کارون دراستان خوزستان، این شورا جهت بررسی مسائل حوزه شهرستانهای اهواز، باوی و کارون بصورت مستقل و در شهرستان اهواز تشکیل جلسه می دهد.

وی افزود: مشکلات زیست محیطی و حفاظت کیفی کارون در محدوده مذکور بررسی شده و با توجه به اولویت در جلسات شهرستان طرح و پیگیری می شود و امیدواریم بتوانیم گامی در جهت کاهش مشکلات زیست محیطی کارون برداریم.

ارزانی افزود: در این جلسه موضوعاتی نظیر مشکلات حوضچه های پرورش ماهی و تغییر کاربری اراضی و توسعه غیر مجاز این طرح ها، لایروبی کارون در محدوده شهر اهواز، تصفیه خانه بیمارستانها، پیگیری اجرای طرح های پاکسازی، ساحل سازی و زیبا سازی رودخانه کارون در محدوده شهر اهواز و مشارکت صنایع در اجرای خطوط کلکتور فاضلاب اهواز طرح گردید و در جلسات آینده موضوعات به صورت تخصصی و مشروح پیگیری می شود.

لاهیجان زاده مدیر کل حفاظت محیط زیست خوزستان نیز در این جلسه ضمن اشاره به آیین نامه اجرایی و اعضاء شورای حفاظت کیفی رودخانه کارون در حوزه اهواز، باوی و شهرستان کارون، همکاری قوه قضائیه را مهمترین امر در حصول به نتیجه درمورد مشکلات زیست محیطی عنوان نمود.

وی افزود: تشکیل دادگاه شعبه ویژه محیط زیست و بهداشت در اهواز اقدامی منحصر به فرد است که پیگیری امور این حوزه را مؤثرتر کرده است.

فرمانداری اهواز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر