کد خبر: 195778 A

نماینده مردم دشت آزادگان و هویزه گفت:

تلاش‌های صورت گرفته در عرصه کتابخانه‌های عمومی در دشت آزادگان و هویزه افتخار آفرین است.

نماینده مردم دشت آزادگان و هویزه در مجلس شورای اسلامی در دیدار با مدیر کل کتابخانه های عمومی خوزستان و بازدید از اداره کل کتابخانه های عمومی خوزستان گفت: نهاد کتابخانه های عمومی یک نهاد فرهنگی پیشرو است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، ناصر صالحی نسب در بازدید سر زده از اداره کل کتابخانه های عمومی خوزستان و دیدار با مدیرکل این نهاد گفت: هدف من از این دیدار که بدون اطلاع قبلی انجام شده، صرفاً تقدیر و تشکر از مدیرکل، مسئولان، کارشناسان و خصوصاً کتابداران به عنوان سرمایه های اصلی که صادق ترین و تأثیرگذارترین نیروهای فرهنگی که همواره با دانش و صبر و وقار خاص خود به فرهنگ عمومی جامعه خدمت می کنند، می باشد. لذا از شما می خواهم که مراتب سلام و احترام و تکریم مرا به تک تک کتابداران ابلاغ کنید.

وی با اشاره به تلاش های صورت گرفته در عرصه کتابخانه های عمومی در دشت آزادگان و هویزه گفت: برای ارائه الگوی موفقی از کتابخانه های عمومی ضروری است در شهرهای مرزی بهترین خدمات ارائه گردد تا مسئولان کشور عراق به موفقیت های نظام مقدس جمهوری اسلامی رشک برده و برکات انقلاب اسلامی را ببینند.

نائب رئیس اول کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی تأکید کرد: نهاد کتابخانه های عمومی یک نهاد فرهنکی پیشرو با اهداف و برنامه های مدون و روشن می باشد و امروز با مدیریت توانای جناب آقای مختارپور که خود از نویسندگان و دلسوختگان نظام است آینده روشن و رو به تعالی خواهد داشت.

وی ضمن اعلام آمادگی خود برای هر گونه همکاری با نهاد کتابخانه های عمومی کشور گفت: قوانین مرتبط با نهاد کتابخانه های عمومی نیاز به ضمانت های اجرایی قویتر دارند. همچنین سهم نهاد کتابخانه های عمومی در بودجه کشور کافی نیست و با این رشد و توسعه خیره کننده در سطح کشور نیاز به اعتبارات بیشتری وجود دارد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی خوزستان نیز در این دیدار ضمن خیر مقدم و ابراز خوشنودی از حضور نماینده مردم دشت آزادگان و هویزه در مجلس که بدون دعوت قبلی انجام شده است، تأکید کرد: کتابخانه های عمومی به عنوان مراکز فرهنگی و اجتماعی پویا خدمات فرهنگی نقطه ای و پروژه ای ارائه نمی کنند بلکه افتخار کتابداران این است که نقش آفرینی آنها مستمر و پروسه ای است، به همین جهت در اکثر کتابخانه های عمومی خدمات فرهنگی در دو نوبت صبح و عصر انجام می شود.

لفته منصوری افزود: بودجه جاری کتابخانه های عمومی که از محل نیم درصد درآمد شهرداری ها تأمین می شود دو مشکل اساسی دارد؛ یکی اینکه نوسان زیادی دارد و تابعی از در آمد شهرداری ها است، که این خصوصیت امکان برنامه ریزی را از ما سلب می کند و دوم اینکه شهرداری ها علی رغم تصریح قانون از پرداخت حق قانونی کتابخانه ها خودداری می کنند.

وی تأکید کرد: در صورتی که نیم درصد درآمد شهرداری ها به تمام و کمال پرداخت گردد علاوه بر رفع مشکلات جاری کتابخانه ها با این اعتبار می توان مزایایی برای کتابداران در نظر گرفت که هم موجب ترمیم حقوق آنها می شود و هم انگیزه های آنان را برای ارائه خدمات بیشتر افزایش می دهد.

در پایان این دیدار آقای مهندس ناصر صالحی نسب نماینده محترم مردم دشت آزادگان و هویزه با حضور در اتاق کار مسئولان، کارشناسان و کارمندان اداره کل از تک تک همکاران تقدیر و تشکر کرد.

اداره کل کتابخانه های عمومی خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر