کد خبر: 202695 A

معاون سیاسی و اجتماعی استانداری خوزستان:

برای آگاهی بخشیدن به والدین و دانش آموزان باید بر مقطع متوسطه دختر و پسر تمرکز شود.

معاون سیاسی، اجتماعی استاندار خوزستان گفت: افراد بهبود یافته از اعتیاد که آموزش دیده و با مهارت هستند باید در حوزه‌های مربوط به خدمات شهری وارد شوند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان و به نقل از روابط عمومی استانداری، خبیر در نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در سالن جلسات معاونت عمرانی اظهارداشت: برای ورود به این حوزه‌های کاری سرمایه زیادی لازم نیست.

وی افزود: ممکن است در جریان کار، مشکلاتی نیز ایجاد شود و نمی‌توانیم بگوییم اقدامات صد در درصد درست و کامل انجام می‌شود. پایش کار از طریق بهزیستی صورت می‌گیرد چون افراد بهبود یافته فعلا تحت کنترل بهزیستی هستند.

معاون سیاسی، اجتماعی استاندار خوزستان با تاکید بر مشارکت فعال شهرداری با آموزش و پرورش تصریح کرد: برای آگاهی بخشیدن به والدین و دانش آموزان باید بر مقطع متوسطه دختر و پسر تمرکز شود.

شهردار اهواز نیز در این جلسه گفت: شهرداری در قالب معاونت فرهنگی و اجتماعی در مقوله مبارزه با مواد مخدر ورود کرده است و در جهت کنترل مواد مخدر، ایجاد فرهنگ شهری و بیان مضرات استفاده از این ماده مضر، اقداماتی فراوانی در سطح شهر انجام داده است.

«سید خلف موسوی» افزود: استقرار اکیپ‌های شبانه روزی برای جمع آوری آسیب دیدگان اجتماعی، چاپ و توزیع ۱۰۰ هزار بروشور در زمینه پیشگیری از اعتیاد، برگزاری کارگاه‌های آموزشی برای پرسنل شهرداری و کارگاه‌های آموزشی برای شهروندان در فرهنگسراهای شهرداری از جمله این اقدامات است.

وی از جمله دیگر اقدامات شهرداری به جمع آوری و غربالگری تعداد قابل توجهی از معتادین از سطح شهر، جمع آوری و معرفی معتادین به بهزیستی و کمپ‌های مجاز و حضور فعال در مانورهای استانداری به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر اشاره کرد.

استانداری خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر