کد خبر: 211660 A

با تاکید استاندار خوزستان؛

خوزستان دارای این ظرفیت است که مردم آن آگاه‌اند که حقوق خود را درچارچوب قانون مطالبه کنند.

کارگاه‌های آموزش عمومی در موضوعات مختلف و برحسب نیاز شهرستان‌ها، از جمله حقوق شهروندی، فرهنگ شهروندی بصورت سمینار و کارگاه، در سطح شهرستان‌های خوزستان برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، در نشستی که برای اجرایی نمودن برگزاری این کارگاه‌ها درمحل سالن جلسات استاندار با حضور مشاوران استاندار، مدیران کل ستادی استانداری و فرمانداران برگزارشد، درخصوص سرفصل‌های آموزشی این کارگاه‌ها در سطح مدیران شهرستانی، کاربران آموزشی و نیز مردم بحثو بررسی شد.

عبدالحسن مقتدایی استاندار خوزستان خواستار مشارکت فرمانداران در ارایه سرفصل‌های آموزشی بر اساس نیاز منطقه شد.

وی تاکید کرد: این کارگاههای آموزشی بصورت کوتاه مدت و نیم روزی باشد. اگر آموزش تخصصی برای مدیران و یا شهرداران و دهیاران باشد می‌تواند گسترده‌تر و از قبل اعلان شود.

استاندار خوزستان گفت: برای آموزش عمومی مردم، چون موضوعات تخصصی نیست، می‌شود کوتاه و نیم روزی و بصورت سخنرانی باشد.

مقتدایی تاکید کرد که فرمانداران دراین زمینه از ظرفیت مشاوران محلی و نیز ستادی استفاده لازم را ببرند.

استاندار خوزستان جامعه هدف برگزاری این کارگاههای آموزشی را در وحله اول، مدیران و مسوولان عنوان کرد و افزود: ابتدا افراد و مسوولانی که قرار است دستورالعمل‌ها را درشهرستان‌ها اجرا کنند، توجیه شوند.

مقتدایی افزود: مثلا درباب آموزش حقوق شهروندی و فرهنگ شهروندی، ابتدا مسوولانی که با مردم مستقیما در ارتباط هستند، آموزش لازم را فراگرفته و توجیه شوند تا بتوانند به مردم آموزش لازم را بدهند.

استاندار خوزستان تاکید کرد: باید مردم یاد بگیرند که حقوقشان را مودبانه و در چارچوب قانون مطالبه کنند و مسوولان باید پاسخگوی مردم باشند.

مقتدایی، خوزستان را متعامل‌ترین منطقه قلمداد کرد و گفت: این استان که در آن تمام اقوام بدون هیچ تعارضی درکنار هم زندگی می‌کنند، دارای یک فرهنگ بالنده و توسعه یافته است. خوزستان دارای این ظرفیت است که مردم آن آگاه‌اند که حقوق خود را درچارچوب قانون مطالبه کنند.

وی افزود: بخشی از پزشکان و مهندسین ما از جامعه عشایری اند. پس این جامعه، توسعه یافته و ظرفیت لازم را دارد.

علی عماد معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری خوزستان، منصور زراء‌نژاد مشاور استاندار، عبدالعلی امیدی مدیرکل امور آموزش و پژوهش نیز پیرامون اهداف برگزاری کارگاههای آموزشی، سرفصل‌های آموزشی و زمان دوره، مطالبی را ایراد کردند.

استانداری خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر