کد خبر: 214922 A

با حضور فرماندار شوش دانیال؛

همه دستگاه‌ها موظف هستند تا درباره حفظ و نگهداری و رفع آلاینده‌ها در حریم رودخانه‌ها اقدامات لازم و اساسی را انجام دهند.

فرماندار شهرستان شوش دانیال، گفت: بخش‌های صنعت، کشاورزی و شرب نیاز مبرم به آب دارند و بدون آب نمی‌توانند به فعالیت خود ادامه دهند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، رضا نجاتی، در نشست کارگروه حفاظت کیفی رودخانه‌های کارون و دز که در محل این فرمانداری تشکیل شد از اهمیت آب و منابع آبی به عنوان یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که در سطح جهان مطرح است یادکرد، و افزود: منابع آبی به عنوان یک امانت در دست ما می‌باشند که باید در حفظ و نگهداری آنها کوشا بود.

نجاتی تصریح کرد: متأسفانه برداشت‌های بی‌رویه از منابع آبی، ساخت حوضچه‌های پرورش ماهی غیر استاندارد و ساخت و سازهای غیر مجاز در حریم رودخانه‌ها، بزرگ‌ترین تأثیر را در جهت ضربه زدن به منابع آبی وارد می‌آورند.

فرماندار شهرستان شوش افزود: همه در قبال نگهداری از منابع آب مسئول می‌باشیم و می‌بایست در جهت پویایی استان و شهرستان، این منابع به خوبی حفظ و نگهداری شوند.

وی گفت: حفاظت از منابع رودخانه‌ها نباید با نگاه بخشی باشد و باید به صورت فرامنطقه‌ای به این مسئله مهم توجه شود تا شهرستانهای پایین دست رودخانه‌ها از منابع آبی سالمی برخوردار شوند.

«نجاتی» خواستار بازنگری در زمینه ساخت و سازهای غیرمجاز در حریم رودخانه‌ها شد و از برخورد مراجع قضایی در این خصوص با متخلفین خبر داد.

فرماندار شهرستان شوش گفت: همه دستگاه‌ها موظف هستند تا در خصوص حفظ و نگهداری و رفع آلاینده‌ها در حریم رودخانه‌ها اقدامات لازم و اساسی را انجام دهند.

شهرستان شوش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر