کد خبر: 214979 A

با حضور فرماندار ویژه آبادان؛

نخستین نمایشگاه دستاوردهای سازمان‌های مردم نهاد آبادان در آیینی با حضور معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان در محل نمایشگاه دائمی هنرهای معاصر این شهرستان گشایش یافت.

نخستین نمایشگاه دستاوردهای سازمان‌های مردم نهاد آبادان در آیینی با حضور معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان در محل نمایشگاه دائمی هنرهای معاصر این شهرستان گشایش یافت.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان و به نقل از روابط عمومی استانداری خوزستان، فرماندار ویژه آبادان در این آیین به اهمیت و جایگاه سازمان‌های مردم نهاد در جامعه اشاره کرد و گفت: آبادان رتبه نخست را در خصوص سازمان‌های مردم نهاد در سطح استان خوزستان دارد.

«عزیزاله شهبازی» با اشاره به نقش سازمان‌های مردم نهاد در تصمیم گیری‌های سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی افزود: سازمان‌های مردم نهاد باید با مشاوره، نصیحت، هم فکری و ارایه برنامه‌های خود در حل مشکلات کشور به دولت کمک کنند.

وی واگذاری کار‌ها به بخش خصوصی و سازمان‌های غیر دولتی و مردم نهاد را از سیاست‌های دولت تدبیر و امید دانست و اظهار کرد: فرهنگ سازی در جامعه برای واگذاری مسوولیت‌ها به سازمان‌های مردم نهاد ضروری است.

معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان با تاکید بر تشکیل کارگروه‌های سازمان‌های مردم نهاد در این شهرستان افزود: واگذاری کار‌ها به خود مردم یکی از مولفه‌های تشکیل NGO‌ها در کشور است.

وی مسایل فرهنگی را ریشه بسیاری از مشکلات مردم خواند و گفت: توجه بیشتر به فرهنگ باعثکاهش مشکلات جامعه می‌شود.

شهبازی با تاکید بر لزوم استفاده از ظرفیت‌های بی‌شمار تشکل‌های مردم نهاد اضافه کرد: بیشتر سازمان‌های مردم نهاد در آبادان سازمان‌های حمایتی می‌باشند.

وی هدف از برگزاری نمایشگاه دستاوردهای سازمان‌های مردم نهاد آبادان را شناخت این سازمان‌ها از یکدیگر عنوان کرد و گفت: مدیریت NGO، اشتغال و کارآفرینی و ترویج طب سنتی اسلامی در این نمایشگاه در معرض دید علاقه مندان قرار می‌گیرند.

نخستین نمایشگاه دستاورد‌ها و توانمندی‌های سازمانهای مردم نهاد آبادان با شرکت بیش از ۱۵ تشکل مردم نهاد آبادانی برپا شد.

سازمان‌های مردم نهاد NGO‌ها با موضوعات مختلف آموزش‌های پزشکی، مشاوره، روان‌شناسی، محیط زیست، دیابت، ترک اعتیاد و موارد دیگر در نمایشگاه حضور دارند.

نمایشگاه دستاوردهای سازمان‌های مردم نهاد آبادان به مدت یک هفته برای بازدید عموم دایر است و در حاشیه آن کارگاه‌های آموزشی برگزار می‌شود.

شهرستان آبادان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر