کد خبر: 222460 A

استاندار خوزستان:

استاندار خوزستان گفت: البته در برخی مناطق در زمینه سوخت و سلاح شکاری قاچاق‌هایی صورت می‌گیرد اما معتقدم که اگر وضعیت معیشتی مرز داران تامین و تقویت شود این موارد نیز مرتفع می‌شود.

اعضای ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز کشور، نشستی با حضور استاندار خوزستان در سالن اجتماعات استانداری برگزار کردند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، در این نشست پورانیان مدیر کل بازرسی این ستاد برنامه‌ها و سیاست‌های جدید ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز کشور را تشریح کرد.

استاندار خوزستان نیز طی سخنانی مرزهای خوزستان را از نظر مبارزه با قاچاق کالا و ارز کاملا کنترل شده عنوان کرد و گفت: البته در برخی مناطق در زمینه سوخت و سلاح شکاری قاچاق‌هایی صورت می‌گیرد اما معتقدم که اگر وضعیت معیشتی مرز داران تامین و تقویت شود این موارد نیز مرتفع می‌شود.

عبدالحسن مقتدایی به برنامه‌های اقتصادی خوزستان ازجمله ساماندهی پایانه صادراتی و بازارچه مرزی چزابه، راه اندازی بندر شادگان و نیز بندرهندیجان در آینده نزدیک اشاره کرد و گفت: این برنامه‌ها با هدف رونق کسب و کار و اشتغالزایی مرزنشینان، همچنین تقویت امنیت مرز‌ها صورت گرفته و ادامه دارد که خود تاثیر مهمی درکاهش بزهکاری، قاچاق کالا در مناطق مرزی استان خواهد داشت.

مقتدایی شرایط اقتصادی کنونی حاکم بر منطقه را نسبت به گذشته متقاوت خواند و گفت: هم اکنون شرایطی فراهم شده که اقتصاد خوزستان بر بازارهای عراق و کویت می‌چربد.

وی افزود: ضروری است که باراندازهای صادراتی استان خوزستان و بنادر این استان با صدور مجوزهای ویژه و بومی مثلا اعمال تخفیف‌های ویژه صادراتی در بندر شادگان، تقویت شوند که سرانجام رونق اقتصادی منطقه و در‌‌‌نهایت کاهش قاچاق کالا و ارز را بدنبال خواهد داشت.

مقتدایی افزود: خوزستان سرزمین شهیدان است. این استان، یک استان ملی و سرمایه‌های آن نیز ملی است. باید این سرمایه ملی و جمعیت آن صیانت شوند.

استانداری خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر