کد خبر: 222753 A

استاندارخوزستان درجمع فرمانداران: اطلاع رسانی صحیح و بهنگام، موجبات اقناع افکار عمومی را فراهم می سازد.

نشست مشترک فرمانداران استان خوزستان پیش از ظهر امروز و با حضور استاندار این استان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، استاندار خوزستان در جمع فرمانداران این استان بر تقویت روابط عمومی فرمانداری‌ها و برقراری ارتباط دوسویه با اصحاب رسانه تاکید کرد و گفت: اطلاع رسانی صحیح و بهنگام، از ظرفیت‌ها و خدمات دولت و نظام موجبات تنویر افکار عمومی و در‌‌ نهایت اقناع مردم را فراهم می‌سازد.

عبدالحسن مقتدایی تاکید کرد: این اقناع به نوبه خود سبب رضایتمندی مردم از تلاش شما‌ها می‌شود و نوعی تعلق خاطر در بین آنان ایجاد کرده و مشارکت مردم را درحل مسایل و مشکلات منطقه بیشترخواهد کرد.

استاندار خوزستان بر تقویت روابط عمومی فرمانداری‌ها تاکید کرد و گفت: جایگاه روابط عمومی در شهرستان‌ها باید توسط فرمانداران تعریف و تبیین شود چرا که روابط عمومی پل ارتباطی بین مسوولان دستگاه‌های اجرایی و رسانه‌ها است و اطلاعات صحیح باید از این مجرا منتقل شود.

وی افزود: تقویت بخش خبری و اطلاع رسانی شهرستان‌ها موجب ارتقای استان می‌شود و باید به سمت و سویی برویم که بسته خبری استان در سطح ملی هم مطرح شود که این امر، کار گروهی تخصصی با محوریت فرمانداران ۲۷ شهرستان استان و اصحاب رسانه را می‌طلبد.

مقتدایی افزود: روابط عمومی فرمانداری‌ها از یک موضوع واحد باید به نتیجه گیری واحدی هم دست یابند تا از ارائه اطلاعات نادرست که زیربنای تحلیل‌های نادرست می‌شود جلوگیری به عمل آوریم چرا که این امر موجب نگرانی مردم و تضییع حقوق آن‌ها هم می‌شود.

وی گفت: در ارایه تحلیل‌های رسانه‌ای از مسایل شهرستان باید ‌‌نهایت دقت را بعمل آورد. تحلیل‌های رسانه‌ای ناشی از کم اطلاعی یا بی‌اطلاعی، نباید زمینه ساز تضییع حقوق مردم استان شود.

مقتدایی فرمانداران را ملزم به تعیین سهم خبری خود از مجموعه اخبار استان خوزستان کرد و ادامه داد: خوزستان در تمامی زمینه‌های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، صنعتی، سیاسی، مرزی و غیره سرآمد است. شرایط این استان تاثیر مستقیمی بر شرایط کشور دارد، بنابراین حفظ شرایط مطلوب استان و اطلاع رسانی از اقدامات انجام شده در دست فرمانداران است.

وی خواستاراطلاع رسانی از حجم خدمات نظام و دولت به مردم شد و گفت: اگر در یک پایانه مرزی استان خوزستان نزدیک به ۲۰۰ میلیارد ریال هزینه می‌شود چرا اطلاع رسانی نمی‌شود؟

مقتدایی افزود: فرمانداران باید مجموعه خبرنگاران و اصحاب رسانه‌ها را برای بازدید از پروژه‌ها دعوت کنند تا دستاورد‌ها و خدمات عام المنفعه را به مردم گزارش کنند.

وی درعین حال نسبت به ارایه اطلاعات و آمار صحیح و متقن به اصحاب رسانه تاکید کرد و گفت: وقتی اطلاعات درست بدهید، این امر به تکمیل اطلاعات اصحاب رسانه درچرخه تولید خبر کمک خواهد کرد. رسانه‌ها هم بخاطر رسالت خطیری که دارند قلمشان اهل انصاف خواهد.

استاندار خوزستان تاکید کرد: آخرین اطلاعات باید از مجرای روابط عمومی‌های تخصصی فرمانداری‌ها به سمع و نظر مسوولان و نخبگان برسد تا حقوق مردم استیفا شود.

مقتدایی نسبت به بکارگیری افراد تحصیلکرده و آشنا به مسایل روابط عمومی و اطلاع رسانی در روابط عمومی فرمانداری‌ها تاکید کرد و گفت: تقویت بخش اطلاع رسانی روابط عمومی‌ها موجب ارتقا شهرستان خواهد شد. باید این فضا را ایجاد کنید.

وی گفت: شما باید ازحقوق مردم صیانت کنید. اگر اطلاع رسانی نمی‌کنید، حقوق مردم و نظام را ضایع می‌کنید. باید فعالیت‌ها را تشریح کنید که شهرستان شما چه وضعیتی داشته، هم اکنون چه وضعیتی دارد و چه تحولی ایجاد خواهد شد.

مقتدایی از همراهی رسانه‌های خوزستان در تحقق برنامه‌های کلان استان که بمنطور خدمت به مردم شریف این استان تدوین شده‌اند تشکر کرد و گفت: این همراهی یعنی احقاق حقوق مردم استان خوزستان. خوشبختانه فضای کلی رسانه‌ای حاکم بر استان، فضای مثبتی است و این امر در استیفای حقوق مردم و خدمت به آنان کمک می‌کند.

استاندار خوزستان در بخش دیگری از سخنان خود بر لزوم تعیین مشاوران تخصصی توسط فرمانداران تاکید کرد و افزود: در موضوعات تخصصی باید از تجارب مشاوران بهره گرفت و مشاوران باید یکی از سخنرانان اصلی شورای اداری شهرستان‌ها باشند.

استاندار خوزستان خواستار شرکت مسوولان روابط عمومی فرمانداری‌ها در کارگاه آموزش خبر سمینار روابط عمومی‌های استان که درماه جاری در اهواز برگزار می‌شود، شد.

لازم به ذکر است که سومین همایش روابط عمومی‌های استان خوزستان با عنوان «نقش روابط عمومی‌ها در ارتقاء فرهنگ شهروندی در روزهای ۲۶ و ۲۷ آبان ماه امسال در اهواز برگزار می‌شود.

استانداری خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر