کد خبر: 226040 A

امام جمعه شهرستان هندیجان:

آمریکا باید بداند که هر چقدر سخت گیری کند ما راه دیگری را پیدا می‌کنیم تا جلوی این سخت گیری‌ها را بگیریم.

امام جمعه شهرستان هندیجان گفت: ما ادعا داریم که مملکت اسلامی هستیم و همچنان اسلامی خواهیم بود و منظورم از این ادعا این بود که برخی کشور‌ها هم ادعا می‌کنند که اسلامی هستند، اما اسلامی بودنشان را رعایت نمی‌کنند و تنها امتی که واقعاً در خدمت امام زمان(عج) می‌باشد، جمهوری اسلامی ایران است و حکومت اسلامی علاوه بر اینکه روحیه معنوی و ملکوتی خود ر ا بالا ببرد باید تذهیب نفس هم داشته باشد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از هندیجان، حجت الاسلام شمیل‌پور عنوان کرد: یکی دیگر از ویژگی‌های دولت اسلامی اینست که باید تعلیمات نظامی داشته باشد و همه ممالک اسلامی چه کوچک و چه بزرگ، نباید از تعلیمات نظامی بی‌بهره باشند و فرض کنید اگر کشوری ۲۰ میلیون جوان داشته باشد باید ۲۰ میلیون ارتشی و تفنگ دار داشته باشد و اگر کشوری اینگونه مهیا و آماده باشد مطمئن باشید که آسیب پذیر نخواهد بود.

خطیب نماز جمعه هندیجان اظهار کرد: از روز سه شنبه ۲۷ آبان ماه، دور دوم مذاکرات هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران با گروه ۱ + ۵ آغاز شد و تا کنون که مذاکرات در حال پیگیری می‌باشد نتیجه خاصی مشاهده نشده است.

امام جمعه هندیجان تأکید کرد: آمریکا در مذاکرات خود می‌گوید ما کاری به تحریم‌های کنگره نداریم و اگر بخواهیم تحریم‌هایی را لغو کنیم تحریم‌هایی که خود ما علیه ایران صادر کردیم با شرط و شروط خود آن‌ها را لغو می‌کنیم، اما ما به آن‌ها می‌گوییم که آیا کنگره جز آمریکا نیست؟ این حرف آمریکا مانند اینکه کسی را به مهمانی دعوت بکنید و غذا جلوی او بگذارید ولی به او بگویید حق ندارید از غذا استفاده کنید و تنها این ایده و فکر یک انسان جنایتکار می‌باشد.

شمیل‌پور خاطر نشان کرد: ما در سالهای اولیه انقلاب با تمام ابر قدرت‌ها مقابله و ایستادگی کردیم و تن به ذلت ندادیم و اکنون ما موشک‌های بالستیک می‌سازیم و دارای ادوات جنگی بزرگی هستیم و به یکی از ابر قدرت‌های جهان تبدیل شدیم و آمریکا باید بداند که هر چقدر سخت گیری کند ما راه دیگری را پیدا می‌کنیم تا جلوی این سخت گیری‌ها را بگیریم.

شهرستان هندیجان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر