کد خبر: 229651 A

مدیرکل اداره آموزش و پرورش خوزستان در گفت و گو با ایلنا:

حضور دانش آموزان در نماز جماعت مدارس اختیاری می باشد و هیچ کس نمی تواند دانش آموزان را مجبور به شرکت در نماز جماعت مدارس نماید.

مدیرکل اداره آموزش و پرورش استان خوزستان گفت: برق مدارس شوشتر قطع نمی شود.
به گزارش خبرنگار ایلنا از شوشتر، محمد تقی زاده امروز در گفتگوی اختصاصی با ایلنا افزود: در خصوص بدهی برق مدارس شهرستان شوشتر و سایر شهرهای دیگر با مهندس اسدیان مدیرعامل توزیع برق استان خوزستان مذاکره شد که توافق گردید قبوض جاری برق مدارس پرداخت بشود و مابقی بدهی نیز به مرور زمان پرداخت خواهند شد.
وی در پاسخ پرسش خبرنگار ایلنا در شوشتر که آیا اردوی راهیان نور دانش آموزان به مناطق عملیاتی اجباری است یا خیر گفت: اعزام دانش آموزان به اردوی راهیان نور و مناطق عملیاتی کاملا اختیاری می باشد و هیچ دانش آموزی ملزم به رفتن در مناطق عملیاتی و راهیان نور نیست و اگر دانش آموزی نخواست اعزام بشود اجباری در رفتن آنان وجود ندارد.
تقی زاده همچنین در خصوص حضور دانش آموزان در نماز جماعت مدارس گفت: حضور دانش آموزان در نماز جماعت مدارس اختیاری می باشد و هیچ کس نمی تواند دانش آموزان را مجبور به شرکت در این فریضه نماید.

وی همچنین خاطرنشان کرد: مطابق بند ۳ ماده ۱۳ قانون شوراهای آموزش و پرورش، باید ۲ درصد کارخانجات و ۵ درصد عوارض شهرداری به آموزش و پرورش اختصاص یابد که این مطالبات آموزش و پرورش خوزستان می باشد و مبلغ آن ۲۳۰ میلیارد تومان است که باید وصول گردد.

اداره کل آموزش و پرورش خوزستان شهرستان شوشتر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر