کد خبر: 229683 A

پس از عبور از شهرهای مختلف ایران؛

این زوج چرخه سوار اروپایی که به قصد جهانگردی با دوچرخه به ایران آمده اند، وارد شوشتر شدند.

«بنیامین رود» ۲۹ ساله از کشور آلمان و خانم «ماریا بالانان» ۲۲ ساله از کشور رومانی زوج جهانگردی هستند که با دوچرخه و به منظور ترویج فرهنگ دوچرخه سواری در ادامه سفر خود وارد شوشتر شدند.
به گزارش خبرنگار ایلنا از شوشتر، این زوج جهانگرد که در حال خرید از بازار شوشتر بودند، در گفتگویی اختصاصی به خبرنگار ایلنا گفتند: بعد از این مصاحبه با دوچرخه به مسجدسلیمان می رویم و سفر خودمان را ادامه می دهیم.
این دو نفر که زبان فارسی را به سختی صحبت می نمودند اضافه کردند تا کنون از شهرهای تبریز، آمل، بابل، تهران، اندیمشک، دزفول و شوشتر عبور نموده اند.
«بنیامین رود» در خصوص مهمان نوازی مردم ایران و شهرستان شوشتر گفت: در این شهر تاریخی از آبشارها، خانه مستوفی، قلعه سلاسل و پل شادروان دیدن کردیم. مردم شوشتر خونگرم و مهمان نواز هستند، برخورد آنها خوب بود و برخی از مردم به ما چای و خوراکی می دادند. مردم شوشتر با کنجکاوی و تعجب به دوچرخه سواری همسرم نگاه می کردند.
وی همچنین در خصوص دیدگاهش از این شهر تاریخی گفت: شوشتر شهر قشنگی است و آثار تاریخی آن زیبا می باشد ولی مشکلی که دارد این است که ما به هر کجای شوشتر می رفتیم متاسفانه زباله می دیدیم که باید این مشکل در شهر جهانی شوشتر حل بشود. در آلمان مردم بر روی زمین زباله نمی ریزند و حتما زباله خود را در سطل زباله می اندازند تا شهر کثیف نشود. مشکل دیگر شوشتر رانندگی است، اینجا رانندگان همه بوق می زنند و صدای بوق و آلودگی صوتی زیاد است ولی در آلمان رانندگان برای موارد فوری بوق می زنند. در آلمان موتورسیکلت خیلی کم است و همه نیز از کلاه ایمنی استفاده می کنند ولی در شوشتر ما زیاد موتورسیکلت می بینیم و موتورسواران هم از کلاه ایمنی استفاده نمی کنند.
این زوج جهانگرد در پایان گفتند: اینجا غذاهای فوق العاده ای دارد، ما حتما به هموطنان خود توصیه می کنیم که از این شهر باستانی و تاریخی دیدن کنند.
شهرستان شوشتر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر