کد خبر: 229720 A

در گفتگو با ایلنا عنوان شد؛

«مرتضی محمودی» نویسنده جنوبی ساکن سوئد، از انتشار چهارمین کتاب خود که یک رمان است در ایران خبر داد.

مرتضی محمودی، نویسنده جنوبیِ ساکن سوئد از انتشار چهارمین کتاب خود که یک رمان است خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از بندر امام خمینی «ره»، این نویسنده جنوبی که پس از سالها به قصد دیدار از زادگاه و دوستان خود به ایران سفر کرده است، شب گذشته با حضور در دفتر خبرگزاری ایلنا، به تشریح فعالیت خود پرداخت.

مرتضی محمودی که متولد سال هزار و سیصد وبیست و هشت در بوشهر می باشد، و دوران کودکی، تحصیل و جوانی خود را در شهرهای بندر امام خمینی، آبادان، خرمشهر و بندر عباس گذرانده و از دهه پنجاه ساکن سوئد می باشد تا کنون سه مجموعه داستان تحت عناوین: «گفاره و فصلها» توسط نشر توسعه تهران در سال هشتاد و دو، «چند تموکانی در فضا» نشر آلفابت ماکزیما در سوئد در سال هشتاد و هفت و «سال سیِلی» توسط نشر آلفابت ماکزیما در سوئد منتشر نموده است.

از این نویسنده جنوبی، همچنین یک رمان به زبان سوئدی تحت عنوان: «فصلها و روزهای زمستانی» vint riga OCH Årstider در سال گذشته منتشر شده است که بیان مشاهدات نویسنده از غم و اندوه اجتماع یک خانواده سوئدی که به سرانجام خودکشی «matti» یک شهروند سوئدی منجر می شود.

مرتضی محمودی در خصوص جدیدترین رمان خود گفت: احتمالا نام این رمان، «من و نجاتی و حصیرهای بی بی فاطمه» باشد که قصد دارم این مجموعه را توسط یک ناشر ایرانی منتشر نمایم.

وی محتوای این مجموعه را خاطرات شخصی و وقایع اتفاق افتاده در زندگی خود در دهه های سی و چهل عنوان نمود.

این نویسنده، دوران زندگی خود در بندر امام خمینی «ره»(سربندر) در دهه چهل را از تأثیرگذارترین دوران زندگی خود برشمرد.

بندر امام خمینی «ره»
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر