کد خبر: 236011 A

سید حسن خمینی در شورای اداری خوزستان:

رابطه مردم با مسوولین باید رابطهٔ فرزند و پدر باشد، اگر پدر جایی خواست چیزی را منع کند، نباید جنبهٔ تمامیت خواهی داشته باشد.

جلسهٔ شورای اداری استان خوزستان، بعد از ظهر امروز و با حضور سید حسن خمینی، تولیت آستان حضرت امام خمینی «ره»، در سالن اجتماعات استانداری خوزستان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، در این جلسه که با حضور استاندار و معاونین وی، مدیران کل ادارات استان، جمعی از اعضاء شوراهای اسلامی استان، شهرداران و اصحاب رسانه برگزار گردید، ابتدا سودانی، نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی ضمین خیر مقدم به یادگار امام گفت: خوزستان هم مهد تمدن ایران، هم مهد تشیع، هم مهد جهاد و هم مهد صنعت و اقتصاد است.

عبدالحسن مقتدایی استاندار خوزستان نیز با توجه به حضور یادگار امام در این جلسه به ارائه آماری از کارهای انجام گرفته که موضوعیت معنوی داشته از جمله: تجلیل از نمایندگان فقید و ادوار گذشتهٔ مجلس شورای اسلامی، اجلاس پیرغلامان، پرداخت.

وی همچنین افزود: در دهم و یازدهم ماه جاری نیز اجلاس سراسری نماز را با حضور حاج آقای قرائتی و معاون اول ریاست جمهوری در خوزستان برگزار خواهیم نمود.

مقتدایی همچنین بر لزوم توجه ویژه به حفظ و ثبت ارزش‌های دفاع مقدس تأکید نمود.

در ادامهٔ این مراسم، سید حسن خمینی ضمن ابراز خرسندی از حضور در خوزستان و در جمع مردم خونگرم آبادان گفت: بزرگ‌ترین انتظاری که حضرت امام از ما دارد، رفع محرومیت‌ها در تمام ابعاد جامعه است.

وی افزود: رابطه مردم با مسوولین باید رابطهٔ فرزند و پدر باشد، اگر پدر جایی خواست چیزی را منع کند، نباید جنبهٔ تمامیت خواهی داشته باشد.

تولیت آستان حضرت امام اظهار کرد: پیوند عاطفی محکم و عمیقی بین مردم و امام وجود داشت که سبب گردیده، با گذشت ۲۵ سال، مردم هنوز به امام عشق بورزند، و اینرا من بیشتر احساس می‌کنم، وگرنه هزاران «حسن» وجود دارد.

وی خطاب به مسوولین گفت: قدر این دوره کوتاه مسوولیت را بدانید، ادای دین ما به شهدا و امام راحل، تلاش بیشتر برای رفع محرومیت‌ها است.

سید حسن خمینی با تأکید بر تلاش وافر برای رفع بیکاری با استفاده از سرمایه گذاری و با اشاره به این مسأله که مقتدایی مدیری توانمند است گفت: جذب سرمایه، آرامش می‌خواهد که مرهون نگاه من و شما است. کسی که در درونش آرامش دارد می‌تواند اطرافش را آرام کند و به قول امام: «رفتار استاد درس می‌دهد، نه گفتارش».

وی در پایان افزود: عزم عمومی بوجود آمده برای توسعهٔ استان را غنیمت بشمارید و کدورت‌ها را دور بریزید. خوزستان منابع فراوانی از قبیل نیروی انسانی توانمند، سرمایه، منابع آب و زمین دارد، باید دستی پیدا شود و دل‌ها را به هم نزدیک‌تر کند.

استان خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر