کد خبر: 243679 A

پرویز حسینی؛

این مجموعه به نقد و بررسی و معرفی آثار ۳۰ تن از شاعران زن استان فارس پرداخته است.

پرویز حسینی، شاعر، نویسنده، مترجم و پژوهشگر ادبی صبح امروز در گفتگوی اختصاصی با ایلنا گفت: کتاب «نوادگان فروغ در شعر امروز» که به بررسی، نقد و معرفی آثار سی تن از بانوان شاعر استان فارس پرداخته است را به ناشر جهت چاپ سپرده‌ است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از بندر امام خمینی «ره»، حسینی که از چهره‌های شاخص ادبیات معاصر و اهل ماهشهر است افزود: انتشارات نوید شیراز، مسئولیت چاپ این مجموعه را عهده دار گردیده و به زودی وارد بازار کتاب خواهد شد.

حسینی افزود: علاوه بر این کتاب، در حال حاضر مشغول جمع آوری آثار بانوان داستان نویس خوزستان، بررسی شعر زنان گیلان تحت عنوان «صدای دختران درخت و دریا» و همچنین بررسی شعر زنان استان مازندران هستم.

این شاعر به کتاب‌های دیگر در دست نگارش اشاره کرد و ادامه داد: بررسی شعر و داستان بانوان بوشهر را نیز به صورت جداگانه در دست اقدام دارم که اولی تحت عنوان «آوای پریان خلیج» و دومی تحت عنوان «پاگشایی به جهان افسانه» در اختیار مخاطبین قرار خواهد گرفت.

پرویز حسینی در تابستان امسال نیز مجموعه «آواز بانوی شط و شرجی» که در خصوص آثار برخی بانوان شاعر خوزستان بود را روانه بازار کتاب نمود.

پرویز حسینی متولد ۲۴ شهریور ۱۳۳۴ ماهشهر است و از کارهای او می‌توان به مجموعه شعر «اندوه منتشر»، «با صدای باران مرا به یاد بیاور»، «آواز قو»، «من فقط گریه‌ها یادم مانده است» و ترجمه «باران‌‌ساز»(گزیده‌ای از شعرهای یان استرگرن شاعر سوئدی)، ترجمه «جشن‌ها و یورش‌ها»(مجموعه ۱۵ نقد بر رمان‌های دهه ۶۰ به بعد آمریکا از ایرونیگ‌ها) و چندین ترجمه و نقد دیگر اشاره کرد.

پرویز حسینی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر