کد خبر: 321313 A

معاون قضایی دادگستری آبادان تأکید کرد

ایلنا: معاون قضایی دادگستری آبادان با اشاره به لزوم حضور پررنگ نهادهای سازشگر در جامعه، عنوان کرد: از حوزه‌های علمیه و سایر سازمان‌های تبلیغاتی دینی انتظار می‌رود که در این خصوص به‌صورت جدی اقدام کنند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از آبادان، حجت‌الاسلام عبدالرزاق بدری، در آئین نماز وحدت که در نمازخانه این دادگستری برگزار شد، عزاداری‌ها و تجمعات مذهبی را از موارد واکسینه شدن مردم دانست و گفت: امید است که عزاداری‌های آبادان با اتحاد و هماهنگی برگزار شود.

وی با اشاره به تحکیم ازدواج‌ها، تصریح کرد: از حوزه‌های علمیه انتظار می‌رود در خصوص ایجاد سازش و حل اختلافاتی که در بین برخی از زوج‌ها وجود دارد اقدامات لازم را انجام دهند.

امام‌جمعه آبادان نیز در این آیین، گفت: در کلیه کارها باید پیوست فرهنگی وجود داشته باشد.

وی اضافه کرد: کلام اهل‌بیت«ع»، نور است و تأکید ویژه‌ای به روایت‌ها شده است.

امام‌جمعه آبادان با بیان اینکه زندگی ما بدون سخنان پیامبران الهی ظلمت می‌شود، خاطرنشان کرد: چنانچه همه اقشار جامعه هر شب یک روایت را مطالعه کنند، امر پسندیده‌ای است.

حجت‌الاسلام ابراهیمی پور افزود: رجوع مردم به روایت‌ها ضرورت دارد.

وی با تأکید به دیدار مقام معظم رهبری با هیئت دولت، یادآور شد: ایشان فرمودند "در کلیه کارها باید پیوست فرهنگی وجود داشته باشد".

امام‌جمعه آبادان در خصوص رفع اختلاف‌های مختلف که در برخی از محلات ایجاد می‌شود، توضیح داد: در محلات می‌توان با استفاده از امام جماعت‌های مساجد، شیوخ و ریش‌سفیدان، اختلاف‌هایی که ایجاد می‌شود را رفع کرد. حتی اختلافات جزئی که بین زوج‌ها اتفاق می‌افتد را بزرگان می‌توانند رفع کنند.

لازم به ذکر است در آئین نماز وحدت دادگستری آبادان سیروس محمدی زاده«رئیس دادگستری شهرستاان»، عزیزالله شهبازی«فرماندار ویژه آبادان»، حجت‌الاسلام علی ابراهیمی پور«امام‌جمعه آبادان»، احمد شیرعلیزاده«دادستان آبادان» و کلیه قضات و  مسئولان شهر آبادان حضور داشتند.

همچنین بعدازاین آئین مسئولان از بخش‌های مختلف دادگستری آبادان بازدید کردند.

دادگستری خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر