کد خبر: 334770 A

رییس جمعیت هلال‌احمر اهواز خبر داد

ایلنا: رییس جمعیت هلال‌احمر اهواز گفت: ۱۲۰ بانوی امدادگر و نجاتگر اهوازی با حضور در اولین نشست ماهیانه که امروز در سالن جلسات این جمعیت برگزار گردید بر اساس مهارت و علاقه خود در ۱۸ تیم تخصصی امداد و نجات سازمان‌دهی شدند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، سید فتح اله هاشم نژاد با اشاره به ضرورت حضور بانوان در عملیات امدادی جمعیت گفت: در شش‌ماهه اول سال جاری به‌منظور توانمندسازی خواهران فعال در جمعیت، ۱۶ دوره عمومی و تخصصی امداد و نجات و ۷ کارگاه آموزشی و بازتوانی برگزار شد . و هریک از اعضا بر اساس توانایی و علاقه خود مهارت‌های لازم در یک یا چند رشته تخصصی را کسب نمودند.

وی هدف اصلی از برگزاری نخستین نشست ماهیانه بانوان امدادگر و نجاتگر هلال‌احمر اهواز را سازمان‌دهی تیم‌های تخصصی جهت حضور در عملیات امدادی اعلام و افزود: ۱۲۰ بانوی شرکت‌کننده در ۸ تیم تخصصی نجات شامل حوادث جاده‌ای، آوار، کوهستان، اقدامات و مراقبت‌های پیش بیمارستانی و ۱۰تیم تخصصی امدادی شامل حمایت روانی از آسیب دیدگان، اسکان اضطراری، پشتیبانی در عملیات امدادی و تغذیه در بحران سازمان‌دهی شدند.

رقیه حاجی پور مسئول واحد خواهران امداد و نجات هلال اهواز نیز حضور فعالانه اعضا در جلسات ماهیانه و کارگاه‌های آموزشی را خواستار شد و  گفت: همکاری با هیئت کوهنوردی استان در برگزاری دوره‌های تخصصی کوهستان، اردوی زندگی در شرایط سخت و  برگزاری دوره تخصصی امدادگر اورژانس با همکاری دانشگاه علوم پزشکی جندی‌شاپور اهواز برنامه‌های آتی این واحد جهت اعضا خواهد بود.

جمعیت هلال احمر خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر