کد خبر: 336557 A

مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های صنایع‌دستی خوزستان:

مدیر عامل اتحادیه‌ تعاونی‌های صنایع‌دستی خوزستان خواستار حمایت ادارات و سازمان ها از تولیدات صنایع دستی شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از اهواز، افسانه صالح خواه در گفت و گو با خبرنگار ایلنا، بیان داشت: این اتحادیه از ۲۱ شرکت تعاونی صنایع‌دستی تشکیل شده که ۹ شرکتِ آن، متشکل از بانوان بوده و در مجموع، اعضای این اتحادیه ۳۵۰ نفر است.

صالح خواه به بیان مشکلات پیش روی اتحادیه پرداخت و افزود: مشکلات این تعاونی‌ها فراوان‌اند. ما توانستیم نوع فعالیت صنعتگران را از شیوه سنتی و محدود به یک نوع فعالیتِ بسته و بدون خلاقیت و نوآوری، خارج کرده و با این اقدام تا حدودی توانستیم بازار عرضه‌ محصولات را بهبود ببخشیم.

مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های صنایع‌دستی خوزستان ادامه داد: یکی از دغدغه‌ها و نگرانی‌های صنعتگران این عرصه، بحث بیمه و دفترچه‌های درمانی است که باعث ایجاد نوعی نگرانی از آینده شغلی شده است.

وی عدم نقدینگی را یکی دیگر از مشکلات این تعاونی‌ها عنوان کرد و گفت: اکثر اعضای اتحادیه از قشر ضعیف جامعه هستند که به دلیل کمبود سرمایه، حتی قادر به تهیه مواد اولیه هم نیستند تا بتوانند فعالیت خود را توسعه ببخشند. علاوه بر این، تغییرات اقلیمی و شرایط آب و هوایی گرم خوزستان که باعث عدم استقبال گردشگران در اکثر فصول سال از ورود به این استان شده است، بازار تقاضای محصولات صنایع‌دستی را شدیدا کاهش داده است.

صالح‌خواه برای جبران این مشکل، از ادارات، نهادها و سازمان‌ها خواست که برای تهیه هدایای همایش‌ها و مراسم‌ها از تولیدات صنایع‌دستی استان استفاده کنند.

خبرنگار: ذوالفقار شریعت

اتحادیه تعاونی های صنایع دستی خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر