کد خبر: 336650 A

معاون فرهنگی دادگستری خوزستان:

معاون فرهنگی دادگستری خوزستان گفت: متأسفانه نگاه به زنان در جوامع مختلف، نگاه درستی نیست و نیاز به اصلاح دارد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبدالحمید امانت بهبهانی در همایش منطقه‌ای مدیران دفاتر حمایت از حقوق زنان و کودکان دادگستری‌ها، اظهار داشت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، زنان جامعه ایران تا حدود زیادی توانستند این نگاه را تغییر دهند.

وی ادامه داد: در اسلام، زن و مرد با هم اختلافی ندارند و روح هر دو یکی است و متعلق به خداوند است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین امانت بهبهانی با بیان اینکه زنان گوهر و ارزش‌های والایی دارند که باید از آن‌ها به بهترین نحو استفاده کنند، گفت: نیروهای توانمندی از میان زنان وارد دستگاه قضایی شده‌اند که باید قدر این بانوان را دانست.

وی بیان داشت: اطلاعات حقوقی افراد پایین است و همین امر موجب افزایش پرونده‌های قضایی می‌شود. از سوی دیگر برای برنامه‌ریزی و تدوین برنامه‌های مفید، نیاز به آمار است تا بر اساس آن برنامه‌ریزی شود.

وی با ارائه گزارش از عملکرد معاونت فرهنگی دادگستری خوزستان، گفت: آمار طلاق در کشور آزار دهنده است و باید برای کاهش این آمار برنامه‌ریزی صحیح صورت گیرد. متأسفانه وضعیت مشاوره در کشور مطلوب نیست و برخی مشاوران به‌جای ایجاد روحیه سازگاری و تفاهم، زوجین را به سمت جدایی از یکدیگر سوق می‌دهند.

در ادامه این همایش مدیر دفتر حمایت از حقوق زنان و کودکان دادگستری تهران گفت: خطرناک‌ترین فکر این است که انتظار داشته باشیم در اتاق مان بنشینیم تا زنان آسیب‌دیده به ما مراجعه کنند.

زاهدی نیاکی تصریح کرد: باید کشف کنیم که چه اتفاقاتی در جامعه در حال وقوع است و افراد در معرض آسیب را قبل از اینکه وارد حوزه آسیب یا جرائم شوند، مورد حمایت قرار داد.

وی ادامه داد: زنان نگه دارنده اساس خانواده هستند و اگر وارد حوزه جرائم شوند، بنیان خانواده از هم پاشیده می‌شود.

زاهدی نیاکی گفت: زنان نیاز به مراکزی دارند که با احساس امنیت به آنجا مراجعه کنند و دفاتر حمایت از حقوق زنان و کودکان باید به جامعه شناسانده شود.

در ادامه این همایش که با حضور مدیران دفاتر حمایت از حقوق زنان و کودکان استان‌های تهران، مرکزی، لرستان، بوشهر، خوزستان و بندرعباس برگزار شد، حاضران از ندامتگاه نسوان و کانون اصلاح و تربیت خوزستان بازدید و با مددجویان و مددکاران دیدار و گفتگو کردند.

دادگستری خوزستان حجت الاسلام امانت بهبهانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر