کد خبر: 337444 A

معاون عمران اداره‌کل بنادر و دریانوردی اعلام کرد:

طرح ملی پایش و مطالعات شبیه‌سازی سواحل در نشست کمیته تخصصی اسکله‌ها و شناورهای استان خوزستان بررسی و درباره چند پروژه ساحلی در استان خوزستان تعیین تکلیف شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، معاون مهندسی و عمران اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان و دبیر کمیته تخصصی ساماندهی اسکله‌ها و شناورهای استان خوزستان صبح امروز با اشاره به وظایف حاکمیتی این اداره کل در حفظ و صیانت از آبراه‌ها و سواحل استان خوزستان، هدف از اجرای طرح ملی پایش و مطالعات شبیه‌سازی سواحل استان خوزستان را اندازه‌گیری مشخصه‌های دریایی و تهیه بانک اطلاعاتی موردنیاز دستگاه‌های اجرایی و مؤسسات تحقیقاتی عنوان کرد و افزود: اجرای این طرح می‌تواند کمک شایانی به انجام طراحی  بهینه اسکله‌ها و سازه‌های ساحلی و دریایی کند.

همچنین در این نشست که با حضور دستگاه‌های اجرایی، نظامی و انتظامی مرتبط با حوزه دریایی استان خوزستان برگزار شد، ضمن ارائه گزارشی از وضعیت اسکله‌ها و سازه‌های دریایی واقع در سواحل رودخانه زهره، در خصوص برخی از پروژه‌های در دست اقدام در سواحل این نقطه حسب مقررات و مجوزهای لازم تصمیم سازی شد.

یادآور می‌شود کمیته تخصصی ساماندهی اسکله‌ها و شناورها به‌ طور ادواری با حضور ارگان‌های ذی‌ربط به ریاست مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان برگزار می‌شود. این کمیته در راستای اجرای قوانین و مقررات مربوط به مدیریت سواحل  که برعهده‌ سازمان بنادر و دریانوردی است، بـــرگزار می‌شود.

لازم به ذکر است که انجام هرگونه فعالیت ساخت‌وساز در سواحل یا بهره‌برداری از تأسیسات و سازه‌های دریایی در استان خوزستان با صدور مجوز توسط این اداره کل  امکان‌پذیر است.

48961_orig

منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی طرح ملی پایش سواحل خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر