کد خبر: 337862 A

با حضور جمعی از فعالان اجتماعی صورت گرفت؛

معلم و مدیر بازنشسته سال‌های دور شهرهای ماهشهر و بندر امام خمینی(ره) و اولین رئیس شورای اسلامی شهرستان ماهشهر، به‌ پاس سال‌ها تلاش و کوشش صادقانه در حوزه تعلیم و تربیت و فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی مورد تقدیر قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار ایلنا از بندر امام خمینی(ره)، طی مراسمی به ابتکار و همت جمعی از فعالان اجتماعی و فرهنگی این شهر، شب گذشته از مالک امیری به‌ عنوان معلم و مدیری دلسوز و پرتلاش و سال ها حضور فعالانه در عرصه‌ مدیریت شهری و حرکت‌های اجتماعی، تقدیر شد.

در این نشست که جمعی از  چهره‌های دانشگاهی، فرهنگی، سیاسی و مطبوعاتی به همراه چند تن از اهالی قدیمی شهر بندر امام خمینی(ره) حضور داشتند، نقش و جایگاه معلمی با بیان روایاتی از معصومین و قرائت اشعاری تبیین و از استاد مالک امیری به‌ عنوان نیرویی ارزشمند در تربیت نیروهای جامعه و ارتقاء سطح علمی و فرهنگی و اجتماعی بندر امام خمینی(ره) و ماهشهر تجلیل شد.

در این نشست، مالک امیری خاطراتی از دوران کودکی خود در بخش مسکونی بندر در سال‌های دور و در دهه ۲۰ را بیان کرد و اظهار داشت: هنگامی‌که کودک بودم حوالی سال ۱۳۲۵ هنگامی‌که متفقین بندر شاهپور را ترک کردند، همزمان یک سرباز آمریکایی سیاه‌پوست، حوالی منازل مسکونی اهالی، سبدی پر از گردو و انجیر و شکلات خارجی در دست گرفته و به خاطر این مناسبت بین ما کودکان توزیع می‌کرد. من قصد داشتم شکلات خارجی بردارم. پدرم که کارمند اداره راه‌آهن آن زمان بود، متوجه شد و بر دستم زد و گفت: فقط از گردوها و انجیرها که محصول کشورمان است بردارم. من از آن هنگام عشق ورزیدن به ایران را از پدرم آموختم.

وی در ادامه، خاطراتی از نحوه‌ تحصیل با امکانات اندک و توأم با محرومیت آن سال‌ها بیان کرد و از زحمات معلمان و مدیران مدرسه‌اش در آن نقطه‌ محروم که از شهرهای مختلف کشور آمده بودند، یاد کرد.

این معلم و مدیر کهنه‌کار مدارس شهرهای بندر امام و ماهشهر، از حاصل تجربه‌های دوران معلمی که بعدها به نیروهایی مفید برای جامعه تبدیل شدند گفت و تصریح کرد: تنها سرمایه من به‌ عنوان معلم از دهه‌ها تدریس، کسب ارزش و احترام بین آحاد جامعه است که بالاترین و ماندگارترین سرمایه‌ زندگی من محسوب می‌شود.

یادآور می‌شود مالک امیری بخشی از دوران زندگی و خدمت در اداره آموزش‌وپرورش را در بخش قدیمی بندر امام خمینی(ره) (بندر شاهپور سابق) گذارنده و منشأ خدمات آموزشی بسیاری برای اهالی این شهر بوده است.

بندر امام خمینی «ره» تقدیر از مالک امیری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر