کد خبر: 352866 A

به منظور نگهداری غلات صورت گرفت

ایلنا: معاون اداره کل بنادر خوزستان، از بهره‌برداری مجتمع مکانیزه بندر امام با مشارکت سرمایه‌گذاری بخش خصوصی خبر داد و گفت: این مجتمع از دو سیستم تسمه نقاله جهت انتقال غلات به انبارهای نگهداری کالاهای فله با ظرفیت انتقال150 تن کالا به ازای هر تسمه نقاله در هر ساعت ساخته شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از بندر امام خمینی، رضازاده در تشریح مزایای این مجتمع انبارش مکانیزه افزود: افزایش ضریب ایمنی و زیست محیطی، افزایش کارایی انبارها و کاهش آلودگی ناشی از اتلاف کالا هنگام تخلیه و بارگیری کالای فله، بهبود نرخ سرعت تخلیه کالا از کشتی به انبار از جمله مزیت‌های قابل ذکر این سامانه محسوب می‌­شود.

وی با اشاره به اینکه این مجتمع بزرگ بندری به عنوان کانون تخلیه و بارگیری کالاهای اساسی از جمله غلات است، اظهار کرد: سالانه به منظور انتقال و توزیع ده‌­ها میلیون تن کالای اساسی کشور، بیش از هزاران دستگاه کامیون به این مجتمع بندری مراجعه می‌­­کنند که بهره‌گیری از این مجتمع، باعث افزایش سرعت تخلیه و بارگیری غلات شده و روند خدمات رسانی به صاحبان کالا تسریع می­‌یابد.

کل هزینه احداث این مجتمع انبارش به متراژ 27000 مترمربع، سیستم مکانیزه، ساختمان‌ها و دیگر مستحدثات پروژه مذکور، 220 میلیارد ریال است.

 

 

منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر