کد خبر: 381215 A

دبیر خانه کشاورز هندیجان هشدار داد؛

دبیرِ خانه کشاورز شهرستان هندیجان گفت: رودخانه زهره در حال جان دادن است، اما متأسفانه شاهدیم با وجود مشکلات، آب آن را به استان‌های دیگر می‌برند و در این زمینه وزیر نیرو باید پاسخگو باشد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از هندیجان، فتح‌الله الهیاری اظهار داشت: مسئولان وزارت نیرو به‌ جای انتقال آب کارون به استان‌های دیگر، این آب را جهت احیای رودخانه زهره انتقال دهند تا کشاورزی هندیجان زنده شود.

الهیاری افزود: اخیراً اعلام شده آب رودخانه زهره را به استان بوشهر و دشت لیراوی انتقال خواهند داد که این مسئله جای بسی تأسف و نگرانی است و  وزیر نیرو باید در این زمینه پاسخگو باشد.

وی تأکید کرد: مسئولان وزارت نیرو بجای انتقال آب از سرشاخه‌های رودخانه زهره یا رودخانه‌های خوزستان به استان‌های دیگر، باید به فکر احیای رودخانه‌های بی‌آب استان خوزستان باشند، نه اینکه مشکلی برای رودخانه‌های خشکیده خوزستان درست کنند.

الهیاری بیان داشت: رودخانه زهره خشک ‌شده است، اما از این رودخانه به‌ صورت کاملاً غیرکارشناسی، انتقال آب انجام می‌شود که این امر پذیرفتنی نیست و خواهان انتقال آب از رودخانه کارون به زهره جهت احیای این رودخانه هستیم.

وی در پایان گفت: در حال حاضر رودخانه زهره خشک و بی‌آب شده و کشاورزی هندیجان به‌ طور جدی در حال نابودی است، در این صورت چگونه می‌خواهند آب این رودخانه را به استان بوشهر انتقال دهند؟

خبرنگار: مهدی صادقی

رودخانه زهره هندیجان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر