کد خبر: 386490 A

مهدی محمدزاده خبر داد:

ایلنا: رئیس مرکز علمی آموزش عالی کاربردی لوله‌سازی اهواز در واکنش به عدم تایید مدارک تحصیلی دانشجویان شاغل در شرکت مناطق نفت خیز جنوب از سوی این شرکت، گفت: اجازه نمی دهیم حقوق دانشجویان این مرکز ضایع شود.

مهدی محمدزاده در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا افزود: با توجه به مراجعات و شکایت‌های مکرر دانشجویان این مرکز نسبت به شرایط تبعیض آمیز در تایید مدارک تحصیلی از سوی شرکت نفت، با ارسال شکوائیه‌ای به سازمان بازرسی استان و رئیس کل دادگستری خوزستان در تلاشیم تا از ضایع شدن حقوق این عزیزان جلوگیری شود.

وی گفت: امور اداری شرکت مناطق نفت‌خیز جنوب، مدارک تحصیلی صادر شده توسط مرکز علمی کاربردی لوله‌سازی را مانند سایر مراکز دانشگاهی ندانسته و با شرایطی تبعض آمیز با مدارک تحصیلی دانشجویان شاغل برخورد می‌کند و پذیرفتن مدارک را مستلزم شرکت در آزمون و سپری شدن زمان می‌داند.

محمدزاده با تاکید مجدد بر اینکه این اقدام شرکت مناطق نفت‌خیز جنوب به عنوان یک اقدام غیرقانونی شناخته می‌شود، بیان کرد: گواه این ادعا، دادنامه شماره 740 مورخ سال 1392 دیوان عدالت اداری است که بند 2 بخشنامه ت م ا م/369592/88 مورخ 18 بهمن ماه سال 88 شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب که مورد استناد برای عدم پذیرش مدارک تحصیلی دانشگاه جامع علمی کاربردی برای کارکنان خود بود را ابطال کرد.

این استاد دانشگاه افزود: با توجه به مستندات کافی در این زمینه، متاسفانه تاکنون شرکت مناطق نفت خیز جنوب هیچگونه تغییری در روند سابق خود به وجود نیاورده و همچنان به این بخشنامه ابطال شده استناد می‌کند.

وی با اشاره به اینکه براساس قانون تعیین ضوابط و ارزشیابی مدارک فارغ التحصیلان و تایید ارزش علمی مدارک دانشگاه‌ها و مراکز عالی در حدود اختیارات وزارت علوم است، گفت: ارزیابی علمی و فرق گذاشتن بین مدارک دانشگاه‌ها توسط شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب خارج از محدوده اختیارات این شرکت بوده و عملی غیر قانونی است.

محمدزاده یادآور شد: این شرکت نمی‌تواند برای جذب دانشجو بدون کنکور، ارزش مدارک تحصیلی دانشگاه علمی کاربردی را زیر سوال ببرد به این دلیل که در حال حاضر اکثر دانشگاه‌های دولتی و آزاد اسلامی نیز بدون کنکور اقدام به جذب دانشجو می‌کنند.

رئیس مرکز علمی کاربردی لوله‌سازی اهواز ضمن دعوت از جمعیت بزرگ دانشجویان شاغل شرکت‌های زیر مجموعه وزارت نفت در مرکز علمی کاربردی لوله سازی اهواز به آرامش و خویشتن داری در مقابل برخی اقدامات تبعیض آمیز و غیر قانونی شرکت نفت، عنوان کرد: این دانشجویان اطمینان داشته باشند که با پیگیری‌های این مرکز و اداره کل بازرسی استان، به زودی این مشکل بزرگ که مانعی در مقابل تربیت تکنسین‌های ماهر برای صنعت نفت و زمینه سازی برای ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی استان شده است، رفع خواهد شد.

علمی کاربردی لوله سازی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر