کد خبر: 429764 A

امروز برگزار شد؛

معاون پارلمانی رئیس جمهور، امروز در این مراسم گفت: رمز شکست دشمن بعثی در سوسنگرد، بی اطلاعی از روحیه انقلابی و ولایی مردم دشت آزادگان بود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، حسینعلی امیری امروز در مراسم سالگرد شکست حصر سوسنگرد خطاب به مردم این شهر اظهار کرد:  شما مردم، به همراه رزمندگان بزرگ و سردارانی چون شهید هاشمی و چمران یک حماسه بزرگ را خلق کردید. سرزمین دشت آزادگان، سوسنگرد و خوزستان که اگر از آنها به عنوان کربلای ایران نام ببریم حرف گزافی نگفته ایم.

امیری بیان کرد: منطقه خوزستان به ویژه شهرستان دشت آزادگان سرزمینی مقدس است. مگر تقدس به چیست به محتوا و ابراز عشق و اعلام پشتیبانی از مقام معظم رهبری و در آن زمان امام راحل.  از این رو سرزمین خوزستان و سوسنگرد خیلی مقدس است و مگر غیر از این است که در این سرزمین شاهد جانبازی ها و فداکاری ها و به خون غلطیدن فرزندان رشید این مرز و بوم بودیم؟. 

معاون پارلمانی رئیس جمهور بیان کرد: همین امروز هم درگیر جنگ با تکفیری ها هستیم و درگیر جنگ با داعش به عنوان خشن ترین و بی رحمترین افرادی که به اسلام هم ظلم می کنند. سهم مردم و رزمندگان دشت آزادگان و منطقه سوسنگرد و استان خوزستان در این نبرد، فوق العاده پررنگ  است.  

وی عنوان کرد: نقش مردم سوسنگرد در دفاع مقدس خیلی فوق العاده بود، ارتش عراق فکر می کرد که منطقه دشت آزادگان یک منطقه بسیار خوب برای پیشروی است ولی غافل بود از اینکه مردم این منطقه، متشرع، شجاع و مطیع امام راحل هستند. آن چیزی که به محاسبه عراقی ها نیامده بود و ارتش عراق و مستشاران غربی به آن توجه نکردند روحیه حماسی و غیرتمندی مردم دشت آزادگان بود.

امیری بیان کرد: سوسنگرد دروازه حمیدیه و حمیدیه نیز درواز اهواز بود. ارتش عراق در چند روز، ۹ بار عملیات های مختلف را در این شهرستان اجرا کرد.  هر لحظه از ۲۲ آبان سال ۵۹، حلقه محاصره دشت آزادگان تنگ تر می شد. گزارشی آن زمان مقام معظم رهبری و شهید چمران که نمایندگان امام راحل بودند به ایشان ارائه دادند و امام فرمودند: سوسنگرد باید تا فردا آزاد شود؛ بنابراین، این جمله کوتاه اما تاریخی در روحیه بسیجیان، مردم و ارتشیان و نیروهای انتظامی و سپاه پاسداران تأثیر مثبتی گذاشت.

وی خطاب به مردم و عشایر شریف منطقه گفت: شما در سال ۵۹ که اتفاقا مصادف با ایام عاشورای حسینی بود، به تأسی از سید و سالارمان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) که این روزها هم مصادف با اربعین هست و به تأسی از امام راحل، واژه عشق، محبت، ولایت، شجاعت، غیرت، جوانمردی و رشادت را در عمل نشان دادید و این سرمایه ای بسیار بزرگ و افتخاری برای تاریخ پرشکوه کشور و آیندگان است.

امیری همچنین بیان کرد: بحث عدالت اجتماعی یکی از برنامه های دولت تدبیر و امید و اساسا زیربنای انقلاب اسلامی ایران، عدالت است به ویژه جایی که مردم در هشت سال دفاع مقدس در حال مبارزه و نبرد با دشمن بعثی بودند، نیازمند نگاه مضاعف هستند. با پیگیری های نماینده مردم دشت آزادگان، مسئولان کشور، رئیس جمهور و به ویژه معاون اول وی، در جریان مشکلات این منطقه قرار گرفتند. بیکاری معضل اصلی کشور است و اختصاص به این منطقه و خوزستان ندارد. طرح هایی که در منطقه دشت آزادگان در حال انجام است مثل آب و فاضلاب و راه های ارتباطی، همه دارای اعتبارات اختصاصی است و با وجود مشکلات مالی به دلیل سقوط قیمت نفت، بناست برای طرح های عمرانی منطقه دشت آزادگان، اعتباراتی درنظر بگیرند.

وی اظهار کرد: به دستور رئیس جمهور باید از ظرفیت های منطقه ای و بومی در این طرح ها و پروژه ها استفاده شود.

 

سوسنگرد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر