کد خبر: 440100 A

مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان:

ایلنا: مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان با اشاره به پیگیری‌ها و حمایت‌های استاندار خوزستان جهت رفع مشکلات مالی باشگاه استقلال خوزستان، گفت:‌ قرار است حداکثر تا هفته آینده، مبلغ قابل توجهی به این باشگاه پرداخت شود تا بازیکنان و مجموعه این تیم، با انگیزه و روحیه مضاعفی تیم را همراهی کنند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، فرامرز کیانی ‌زاده، اظهار کرد: استقلال خوزستان فصل قبل قهرمان لیگ برتر کشور شد و اکنون نیز نماینده استان و کشور در باشگاه‌‌های آسیا است. چارچوب این تیم نسبت به فصل قبل تغییرات آن‌چنانی نداشته است، اما بعضا نتایج ضعیفی که در فصل جاری حاصل شده است، به مشکلات مالی این تیم بر می‌گردد که امید می‌رود با رفع این مشکل، این تیم از شرایط فعلی خارج شود و مانند فصل قبل بتواند بازی‌های زیبا و قدرتمندانه‌ای انجام دهد.

مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان گفت:‌ باتوجه به این‌که استقلال خوزستان نماینده استان و کشور در رقابت‌های آسیایی است و سابقه قهرمانی در لیگ برتر کشور را هم دارد، شخص استاندار، به مشکلات این تیم ورود کرده و باید بگویم مشکل اساسی که در این بین وجود دارد، به باشگاه و تیم بر نمی گردد، بلکه مشکل، متوجه گروه ملی است که بلاتکلیف می‌باشد و به همین دلیل نیز باشگاه استقلال خوزستان بین بانک‌ ملی و گروه ملی سردرگم شده و مسوولان این باشگاه نمی‌دانند که طرف حساب آن‌ها چه کسی است.

وی بیان کرد:‌ به هر حال باید تکلیف اسپانسر این باشگاه مشخص شود که در این راستا نیز استاندار خوزستان تلاش‌های بسیاری داشت تا تکلیف گروه ملی مشخص شود. همچنین با توجه به این پیگیری‌ها و اعلام چند روز پیش وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص واگذاری گروه‌ملی به بانک‌ ملی و ادامه پیگیری‌های استاندار خوزستان، مسوولان بانک ملی و آقای حسین‌زاده، مدیرعامل بانک‌ملی ایران قول دادند که قطعا کمک‌های لازم را به باشگاه استقلال خوزستان خواهند داشت تا این تیم هم در آسیا و هم در لیگ برتر کشور خوب و مقتدرانه حاضر شود.

کیانی‌زاده گفت: ‌با توجه به مشکلات مالی حتی در مقطعی بازیکنان این تیم، به درستی در محل تمرینات حاضر نمی‌شدند که بر همین اساس نیز مدیرعامل و مسوولان این باشگاه تصمیم گرفتند برای این‌که بازیکنان را نگه دارند به آن‌ها متمم قرارداد بدهند و اعلام هم کردند که اگر تا نیم‌فصل، 50 درصد طلب‌هایشان به آن‌ها پرداخت نشد، بازیکن آزاد هستند و می‌توانند تیم را ترک کنند. می‌توانیم بگوییم که این اقدام از یک بُعد، تصمیم و کار اشتباهی بود. ولی اگر از بُعد دیگر و با نگاه مثبت به آن بنگریم، به نظر می‌آید که در آن مقطع، بهترین تصمیمی بود که گرفته شد، چرا که با این شیوه، بازیکنان برای ادامه کار انگیزه گرفتند و مدیرعامل باشگاه نیز زمان را خرید تا بازیکنان در ادامه ی مسابقات، حضور بهتری داشته باشند و به خوبی نیز کار کنند.

مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان خاطرنشان‌کرد: حداکثر تا هفته آینده، مبلغ قابل توجهی به این باشگاه پرداخت می شود تا بازیکنان و مجموعه این تیم با انگیزه و روحیه مضاعفی تیم را همراهی کنند.

وی با اشاره به حمایت‌های سلطانی‌فر، وزیر ورزش و جوانان و همچنین یوسفی نماینده اهواز در مجلس شورای اسلامی، گفت: وزیر ورزش و جوانان نیز از طریق آقای طیب ‌نیا، وزیر اقتصاد و دارایی جهت حل مشکلات استقلال خوزستان و تعهدات بانک ‌ملی، ورود پیدا کرد و پیگیر کار بود. همچنین یوسفی، نماینده اهواز طی جلساتی با وزیر ورزش و جوانان و مسوولان بانک ملی ایران، پیگیر حل مشکلات استقلال خوزستان بود.

کیانی‌زاده عنوان کرد:‌ مسوول ارشد استان نیز به خاطر دفاع از آبروی استان و کشور به مشکلات تیم ورود پیدا کرده است و این نوید را می‌دهیم که مبلغ واریزی به حساب باشگاه استقلال خوزستان، می‌تواند مشکلات این باشگاه و تیم را حل کند. همچنین قرار است مبلغی هم به صورت هفتگی به تیم استقلال خوزستان پرداخت شود. 

وی در ادامه تاکید کرد: ‌انتظار داریم که بازیکنان استقلال خوزستان که فرزندان این استان هستند و در همین جا نیز رشد کرده اند، در کنار این تیم و مردم خوزستان بمانند و همچون گذشته با انگیزه و با تعصب، به کار خود ادامه دهند. استقلال خوزستان با توجه به ظرفیت و پتانسیلی که دارد، حتی می‌تواند به مرحله بعدی رقابت‌های جام باشگاه‌های آسیا نیز صعود کند.

مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان اظهار کرد: همچنین در راستای حمایت‌ها و پیگیری‌های استاندار خوزستان قرار است وی عصر امروز(چهارشنبه) در محل تمرینات استقلال خوزستان حاضر شود تا ضمن اعلام دوباره حمایت خود و مسوولان استان از این باشگاه، ساعتی در کنار بازیکنان و کادرفنی این تیم باشد.

وی در پایان با اشاره به پیگیری‌های اداره‌کل ورزش و جوانان خوزستان در راستای حل مشکلات تیم‌های لیگ برتری نیز عنوان کرد:‌ ‌اداره‌کل ورزش و جوانان همیشه خودش را موظف می‌داند که به تیم های ورزشی استان به ویژه تیم های فوتبالی لیگ برتری توجه داشته باشد و جهت رفع مشکلات آن‌ها نیز اقدام کند. ما کار کردن را  تبلیغات و هیاهو نمی‌دانیم و هر زمان که تیم‌ها مشکلاتی داشته‌اند، ورود کرده‌ایم و در سه سال قبل نیز این را نشان داده‌ایم.

 

استقلال خوزستان اداره کل ورزش و جوانان خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر