کد خبر: 457246 A

با حضور جمعی از شاعران استان خوزستان؛

ایلنا: شب شعر انقلاب تحت عنوان «فانوس بندر»، با حضور جمعی از شاعران برتر استان خوزستان، سه شنبه شب، در تالار مهر بندر امام خمینی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از بندر امام خمینی، در این مراسم که به مناسبت دهه ی فجر انقلاب اسلامی توسط شهرداری و شورای اسلامی و همچنین اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بندر امام خمینی برگزار شد، ۱۹ شاعر خوزستانی به شعر خوانی پرداختند.

در ابتدای این مراسم، فاطمی، رئیس اداره  فرهنگ و ارشاد اسلامی بندر امام در سخنانی به اهمیت توجه به مسائل فرهنگی پرداخت و به شاعران و میهمانان این مراسم، خیر مقدم گفت.

نصیری فر، شهردار بندر امام نیز ضمن خیر مقدم به مدعوین، با گرامی داشت یاد زنده یاد قیصر امین پور، به لزوم همدلی و وفاق جهت حل مشکلات شهری پرداخت و تعامل ایجاد شده بین شهرداری، نماینده مجلس و شورای شهر را نوید بخش این رویکرد برشمرد.

اکبر ظریفی، معاونت فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان نیز در سخنانی از آمادگی آن اداره کل جهت توسعه ی فرهنگی در بندر امام خبر داد و وفاق و همدلی مسئولین شهری بندر امام خمینی را اقدامی نیک جهت رشد و شکوفایی استعدادهای هنری و فرهنگی منطقه برشمرد.

شعر خوانی شاعران، اجرای موسیقی و نمایش توسط هنرمندان بندر امام از جمله سیدمحمد بزار و امیر زبیدی، از برنامه های جانبی این مراسم بود.

در این مراسم شاعرانی از اهواز، آبادان، اندیمشک، ماهشهر و بندر امام از جمله: محمد شریفی، منتصر درویشی، مجید قائدی، ذوالفقار شریعت، علیرضا شکرریز، فاطمه جمعه شاد، گودرز عباسی، بهمن ساکی، داودرضا کاظمی، سارا کاویانی، عبدالعظیم عربی، فردین کوراوند، صدیقه ثامریان، لیلا سپهری، لیلا کیانی کیا، حسین علی پور، سارا میرفیضی، عبدی و مهرانگیز عباسی(شاعر و مجری برنامه)، حضور داشتند.

بهنام ادیبی، مسئول کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر بندر امام در حاشیه ی این مراسم به ایلنا گفت: توسعه ی بندر امام در بُعدِ فرهنگی و هنری، از اهداف اصلی این کمیسیون است که با همکاری سایر نمایندگان شورا و همچنین توان بالای روابط عمومی شهرداری از جمله آقایان جواد ادیبی، مهدی حیدری، ضرغامیان و سایر همکاران زحمت کش در این واحد با هماهنگی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بندر امام، به زودی گام های بلندی در این حوزه برداشته خواهد شد.

در پایان این مراسم، با اهدای تندیس و هدایایی، از هنرمندان شرکت کننده، تقدیر بعمل آمد.

IMG_0140
IMG_0144

IMG_0157IMG_0176IMG_0194IMG_0212IMG_0223IMG_0227IMG_0237IMG_0293IMG_0362IMG_0400

شب شعر انقلاب فانوس بندر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بندر امام خمینی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر