کد خبر: 462693 A

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان:

ایلنا: مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان با بیان این‌که کانون‌های مساجد برای همه دستگاه‌های فرهنگی به عنوان یک بازو تلقی می‌شوند، اظهار داشت: در فعالیت‌های مساجد یک مقدار زیادی به جریان‌های هنری و فرهنگی هم بیشتر پرداخته شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، محمد جوروند، با تبریک ١٨ اسفند سالروز تاسیس کانون‌های فرهنگی هنری مساجد، گفت: کانون های فرهنگی هنری مساجد نه تنها برای فرهنگ و ارشاد اسلامی بلکه برای همه دستگاه های فرهنگی به عنوان یک بازو تلقی می شوند.

وی افزود: در جاهایی که ما نمی‌توانیم کار فرهنگی انجام دهیم و یا اعتبارت بسته است، کانون‌های مساجد ورود کردند و خوشبختانه با یک برآورد کلی در خصوص فعالیت‌های کانون‌های مساجد، می‌بینیم که انصافا هم فعالیت‌هایشان خیلی گسترده است و هم تاثیرگذاری بسیار خوبی در جامعه دارند.

وی اضافه کرد: از هر مسجدی که بازدید می‌کنیم در جاهایی که کانون‌های فرهنگی هنری مساجد تاسیس شده، مشاهده می‌شود که طیف وسیعی از فعالیت‌های متنوع ایجاد شده که تنها در یک حوزه نیستند بلکه در حوزه‌های فرهنگی، هنری، قرآنی، مذهبی و... فعالیت دارند.

 جوروند تصریح کرد: این فعالیت‌ها همه ناشی از خدمات خوبی است که کانون‌های مساجد توانستند طی این سال‌ها به اعضای مساجد بدهند و جالب‌تر اینکه طیف گستره‌ای از جوانان و نوجوانان تحت پوشش فعالیت‌های کانون‌ها هستند و ارتباط خوبی در این زمینه وجود دارد که بسیار ارزشمند است.

 وی با اشاره به اینکه جوانان و نوجوانان، آینده‌سازان جامعه هستند و ارتباط آنها با مساجد در آینده کشور تاثیر بسیار خوبی دارد، اظهار کرد: لازم است در فعالیت‌های مساجد یک مقدار زیادی به جریان‌های هنری و فرهنگی هم بیشتر پرداخته شود که خوشبختانه خوزستان در این حوزه‌ها فعالیت های خوبی دارد.

جوروند گفت: سال ٩٥ فعالیت‌های گسترده‌ای در حوزه فرهنگی و هنری داشتیم و اعلام آمادگی می‌کنیم که بتوانیم در سال ٩٦ چندین فعالیت خوب فرهنگی هنری را با همکاری دبیرخانه کانون‌های مساجد استان تعریف کنیم.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، عنوان کرد: انتظار دارم دبیرخانه کانون‌های مساجد استان علاوه بر جشنواره‌هایی که تاکنون در طول سال برگزار شده، دو جشنواره ملی را هم برای سال آینده در دستور کار خود قرار دهند.

اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر