کد خبر: 464777 A

وزیر جهاد کشاورزی در خوزستان:

ایلنا: حجتی گفت: وزارت جهاد کشاورزی با توجه به دستور رئیس جمهور برنامه‌ گسترده‌ای برای مبارزه با کانون‌های داخلی ایجاد ریزگردها در دستور کار خود قرار داده است.

به گزارش خبرنگا ایلنا از خوزستان، محمود حجتی امروز سه شنبه در حاشیه بازدید از کانون‌های داخلی ریزگردها با بیان اینکه از ظرفیت بسیج برای انجام عملیات نهال‌کاری در خوزستان استفاده می شود، اظهار کرد: کمربند عریض فضای سبز جنگلی در اطراف اهواز ایجاد می‌شود.  

وی در ادامه افزود: با توجه به قرار گرفتن در آستانه شروع فصل گرما در خوزستان، این وزارتخانه در خصوص تحقق طرح نهال‌کاری گسترده در سطح استان خوزستان به ویژه در اطراف کلانشهر اهواز قبل از فرار رسیدن فصل گرما برنامه دارد.

وزیر جهادکشاورزی با اشاره به استفاده از ظرفیت نیروهای بسیجی در اجرای طرح نهال‌کاری در استان خوزستان، خاطرنشان کرد: در اجرای طرح نهال‌کاری گسترده در استان خوزستان به ویژه در منطقه‌ای که کانون بحران است، از ظرفیت‌های نیروهای بسیج و همچنین سازمان‌های مردم نهاد استفاده جدی خواهد شد.

حجتی در خصوص تامین آب مورد نیاز این طرح نیز گفت: وزارت نیرو از طریق سازمان آب منطقه‌ای در خصوص تامین آب موقت و دائم طرح نهال‌کاری و ایجاد کمربند سبز اهواز همکاری جدی خواهد داشت و در این خصوص جای نگرانی نیست.

وی در ادامه افزود: برای کاهش معضلات زیست‌محیطی اهواز و افزایش فضای سبز این شهر، پروژه ایجاد پارک جنگلی و همچنین کمربند سبز این شهر در دستور کار قرار دارد.

 

سفر وزیر جهاد کشاورزی به خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر