کد خبر: 464877 A

نوبخت در بازدید از پروژه متروی اهواز:

ایلنا: رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور در بازدید از پروژه مترو اهوازگفت: 60 میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل پروژه متروی اهواز اختصاص می یابد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، محمدباقر نوبخت، ساعتی پیش در حاشیه بازدید از متروی اهواز، اظهار کرد:‌ همان‌طور که مسئولان اجرایی مترو توضیح دادند حدود 6.7 کیلومتر از 23 کیلومتر متروی اهواز می‌تواند ظرف 10 ماه آینده آماده شود.

وی افزود:‌ پیشرفت کار در ایستگاه، مناسب است اما برای تکمیل آن به مشارکت و مساعدت دولت نیاز است و در این زمینه نیز با توجه به سفر رییس‌جمهور 60 میلیارد تومان اعتبار خاص برای تکمیل پروژه مترو برای خوزستان پیش‌بینی شده که پیش از پایان سال به‌طور کامل پرداخت می‌شود.

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور با اشاره به برنامه‌ریزی برای آماده‌شدن این قطعه از متروی اهواز، گفت:‌ امیدوارم این مترو بتواند سهمی را که سیستم حمل و نقل زیرزمینی دارد، در بهبود وضعیت محیط‌زیست و کیفیت هوای شهر اهواز ایفا کند.

نوبخت درباره زمان بهره‌برداری از فاز اول مترو، تأکید کرد: به‌عنوان رییس سازمان برنامه‌ریزی و بودجه می‌توانم در مورد تأمین مالی این پروژه با قاطعیت بگویم که 60 میلیارد تومان اعتبار پیش‌بینی شده ظرف ماه جاری با توجه به پیشرفت کار اختصاص می‌یابد، اما از نظر فنی باید به حرف‌های مسئولان اجرایی در خصوص آماده شدن مترو تا 10 ماه آینده اعتماد کنم؛ امیدوارم تا سال آینده این قطعه از مترو به بهره‌برداری برسد و در اختیار مردم اهواز قرار بگیرد.

 

سفر نوبخت به خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر