کد خبر: 466179 A

در نخستین جلسه فورکست مناطق نفت‌خیز جنوب اعلام شد؛

ایلنا: مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب گفت:‌ تولید نفت خام مناطق نفت‌خیز جنوب در ۱۱ ماهه سال جاری به میزان ۹۹ درصد برنامه ابلاغی شرکت ملی نفت ایران محقق شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستانُ بیژن عالی پور در جلسه پیش‌بینی بهره‌دهی چاه‌های شرکت بهره‌برداری نفت و گاز مارون با اعلام این خبر، اظهار داشت: با وجود برخی مشکلات ناشی از پدیده ریزگردها، قطع برق و اعمال کاهش تکلیفی، این حد نصاب، موفقیت‌آمیز ارزیابی می‌شود.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب با تمجید از تلاش شبانه‌روزی مدیران و نیروهای شاغل در ستاد و شرکت‌های عملیاتی این شرکت اظهار امیدواری کرد، روند تحقق برنامه در ماه پایانی سال نیز رو به بهبود باشد.

 وی با اشاره به‌ضرورت اعمال دستورالعمل‌های ایمنی، سلامت کارکنان و صیانت از تأسیسات و زیرساخت‌های تولید را اولویت اول این شرکت برشمرد و بر ادامه پروژه‌های مرتبط با ایمن‌سازی تأسیسات و زیرساخت‌های تولید به‌ ویژه برنامه ضخامت سنجی خطوط لوله و مخازن تأکید کرد.

عالی پور با اشاره به سهم ۲۰ درصدی شرکت بهره‌برداری نفت و گاز مارون از تولید نفت خام مناطق نفت‌خیز جنوب، یادآور شد: با توجه به طول عمر میادین تحت پوشش، بخش اعظم این تولید نتیجه اجرای برنامه‌های موفق تزریق گاز و اعمال سازوکارهای تولید صیانتی پس از انقلاب اسلامی است.

 عالی پور با اشاره به برنامه جامع شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب در زمینه‌ی پایداری تولید، افزایش ظرفیت فراورش از طریق تکمیل پروژه‌های نمک‌زدایی، جمع‌آوری و تزریق گاز را مهم ارزیابی و تأکید کرد: توسعه و نوسازی واحدهای نمک‌زدایی و افزایش امکان تزریق گاز، ما را تا حدودی از حفاری چاه‌های جدید بی‌نیاز می‌سازد.

در ادامه این جلسه، مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز مارون نیز با ارائه گزارشی، عملکرد این شرکت را در یازده‌ماهه سال جاری، تشریح کرد.

  جهانگیر پورهنگ با اشاره به تحقق بیش از ۹۷ درصدی اهداف برنامه تولید در این شرکت گفت: طی ۱۱ ماه گذشته تولید گاز از مخزن خامی مارون نیز به میزان ۳۶/۱۱۰ درصد محقق گردیده است.

پورهنگ همچنین از افزایش ۲۳ درصد استحصال نفت با استفاده از دستگاه‌های فراورش و تفکیک گر سیار نفت خبر داد.

 

شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر