کد خبر: 471099 A

معاون دریایی و بندری بنادر و دریانوردی خوزستان خبر داد:

معاون دریایی و بندری اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان، گفت: برای نخستین بار درمجتمع بندری امام خمینی(ره)، دو فروند کشتی به طول ۱۸۳ متر در دو پست اسکله های نفتی همجوار این مجتمع بندری پهلوگیری گردید.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، «گرایلو»، ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: به منظور بهره برداری بهینه از ظرفیت اسکله های نفتی این مجتمع بزرگ بندری و خدمات رسانی مطلوب، دو فروند کشتی پهن پیکر تحت نظارت کارشناسان ادارات امور دریایى و امور بندرى، در اسکله های ۳۳ و ۳۴ پهلو هى شده و در شرایط استاندارد، عملیات بارگیری آن ها صورت گرفت.

«گرایلو»، با اشاره به برنامه ریزی کارشناسان حوزه ی نظارت بر پایانه نفتی برای افزایش بهره وری اسکله های مذکور، در تشریح این اقدام گفت: همکاری عوامل دریایی مجتمع بندرى امام خمینى(ره) علیرغم دشواری پهلو دهی این دسته از شناورها، به لحاظ ابعاد بزرگ و محدودیت های عملیاتی و ایمنی پهلودهی، بسیار مهم و موثر بوده است.

وی در بیان مزیت های حاصل از انجام این نوع عملیات، خاطرنشان نمود: ارائه خدمات مطلوب به صاحبان کالا از اولویت هاى این مجتمع بزرگ بندرى بوده و پیشگیرى از توقف شناورها در لنگرگاه باعث جلوگیرى از بروز خسارت مالى به آنان شده و به سهم خود تاثیر مثبت در اقتصاد ملى خواهد داشت.

یادآور می شود به دنبال پهلودهی این دو فروند شناور در پایانه نفتی مجتمع بندری امام خمینی(ره)، فرآیند بارگیری همزمان این دو شناور با ظرفیت کامل انجام پذیرفت.

 

اداره کل بنادر و دریانوردی خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر