کد خبر: 493433 A

حاجی‌زاده مطرح کرد؛

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان درباره خطر نشت احتمالی نفت چاه‌های آزادگان‌شمالی به تالاب هورالعظیم هشدار داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، کیامرث حاجی‌زاده در جلسه بررسی مسایل زیست‌محیطی تالاب هورالعظیم که با حضور نماینده وزیر نفت و مدیران دستگاه‌های مسئول در سالن جلسات سازمان حفاظت محیط زیست خوزستان برگزار شد، نسبت به خطر احتمالی نشت نفت چاه‌های آزادگان‌شمالی به تالاب هورالعظیم هشدار داد و تاکید کرد از هم‌اکنون باید تدابیر لازم برای پیشگیری از بروز این بحران زیست محیطی اندیشیده شود.

وی  با تاکید بر گشایش کالورت‌ها(دریچه‌ها) برای هدایت آب سرریز تالاب هورالعظیم به بخش خشک شده این تالاب که هم اکنون در اختیار شرکت مهندسی توسعه نفت (متن) است، گفت: 7 کالورت باقیمانده باید طبق صورت‌جلسات قبلی تا نیمه خردادماه امسال گشایش یابد تا بتوان با هدایت آب از تخریب احتمالی دایک مرزی جلوگیری کرد.

گفتنی است، با همکاری شرکت مهندسی توسعه نفت(متن) تاکنون 57 کالورت برای هدایت آب تالاب هورالعظیم برای پیشگیری از تخریب دایک مرزی و بروز بحران زیست‌محیطی در منطقه گشایش یافته است .

مدیر کل مدیریت بحران استانداری خوزستان نسبت به احیاء فعالیت‌های اقتصادی تالاب هورالعظیم برای رونق کسب و کار مردم منطقه تاکید کرد و گفت: زمانی در این منطقه کشاورزی، دامداری، صیادی رونق متاثر از تالاب رونق خوبی داشت. همه ما باید کمک کنیم تا جنبه‌های اقتصادی تالاب هورالعظیم احیاء و ساکنان منطقه از آن بهره‌مند شوند.

حاجی‌زاده گفت: تالاب هورالعظیم که یکی از مهمترین نقاط کنترل ریزگردهاست باید نسبت به حفظ اکوسیستم و رفع مسائل زیست محیطی آن بیش از گذشته همت گماشت .

وی گفت: نگاه دولت محترم و وزارت نفت حل مشکلات زیست‌محیطی تالاب هورالعظیم، نگاه مثبتی است. خوشبختانه با تعامل سازنده شرکت مهندسی متن توانستیم بحران زیست‌محیطی منطقه را کنترل کنیم .

حاجی زاده همچنین گفت: نفت سرمایه ملی ماست  و باید از میادین مشترک نفت منطقه بهره لازم را ببریم.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان تاکید کرد که زیرساخت‌های مورد نیاز منطقه که مغفول مانده باید احیا و مهیا شوند؛ همچنین بحث استحکام‌سازی پاسگاه‌های مرزی باید به جد دنبال شود.

استانداری خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر