کد خبر: 493444 A

اداره‌ کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان خبر داد:

اولین جشنواره استانی فانوس با حمایت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، اولین جشنواره استانی فانوس با حمایت اداره‌ کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان در راستای برنامه‌های جنبی یازدهمین نمایشگاه قرآن، عترت و مسجد خوزستان برگزار می شود.

در این راستا فراخوان ساخت فانون برای رده سنی کودک و نوجوان منتشر شده و  کودکان و نوجوانان علاقه مند از ١٠ تا ۱۲ خرداد فرصت دارند سازه‌های فانوس خود را به غرفه جشنواره فانوس که در نمایشگاه قرآن ماه رمضان در موزه هنرهای معاصر برپا می‌شود، ارائه دهند.

فانوس‌های دریافت شده پس از پایان مهلت مقرر، مورد داوری قرار می‌گیرند و  به ۳ نفر به عنوان برگزیدگان جشنواره جوایز برتر اهدا می شود و همچنین از ۱۰ شرکت کننده دیگر در این جشنواره تقدیر خواهد شد.

همچنین در این راستا تفاهم‌نامه‌ای با شهرداری اهواز منعقد شده که بر اساس آن نماد فانوس در ابعاد بزرگ همزمان با ماه رمضان در اهواز رونمایی شود.

گفتنی است، در جهان اسلام فانوس یک نماد مشترک برای ماه رمضان است و در گذشته‌ها مردم با فانوس به پیشواز ماه رمضان می‌رفتند به طوری که عده ای در سحرها در حالی که فانوس به دست داشتند مردم را برای سحر از خواب بیدار می‌کردند که در این راستا برگزاری جشنواره فانوس باهدف معرفی این نماد مشترک انجام می شود.

نمایشگاه قرآن کریم خوزستان از ۱۵ تا ۲۵ ماه مبارک رمضان به مدت ۱۰ روز و با تخفیف ۵۰ درصدی برگزار می شود.

اداره کل فرهنگ ارشاد اسلامی خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر