کد خبر: 495297 A

صبح امروز صورت گرفت؛

در حدود ۱۵۰ نفر از کارگران فضای سبز مناطق ۳ و ۴ اهواز از ساعت ۸ صبح امروز مقابل شهرداری مرکزی اهواز تجمع کرده‌اند. اعتراض آنها به عدم پرداخت ۲ ماه مطالبات مزدی و حق شیر روزانه‌ای است که جهت جلوگیری از مسمومیت با گرد و غبار باید به آنها تعلق بگیرد.

به گزارش ایلنا؛ حدود ۱۵۰ نفر از کارگران فضای سبز مناطق ۳ و ۴ شهرداری اهواز از ساعت ۸ صبح امروز مقابل شهرداری مرکزی این شهر تجمع کرده‌اند.

جمعی از این کارگران در تماس با ایلنا گفتند که پیمانکار‌های این دو منطقه که کارهای مربوط به فضای سبز را بر عهده دارند دستمزدهای فروردین و اردیبهشت ماه آنان را پرداخت نکرده اند.

 از سویی هرکدام از این کارگران معادل مبلغ ۳۶۰ هزار تومان «حق شیر» سال ۹۵ خود را طلبکار هستند که تا این زمان به آنها پرداخت نشده است. مطابق قراردادی که کارگران با پیمانکار های این دو ناحیه دارند باید روزی هزار تومان به آنها از این بایت پرداخت شود.

نوشیدن شیر، از جهت جلوگیری از مسمومیت با گرد و غبار و آلودگی‌های محیطی موثر است ضمن اینکه پیمانکار موظف است که سایر لوازم حفاظتی استاندارد را هم در اختیار کارگران بگذارد.

علاوه بر کارگران فضای سبز منطقه ۴ ، کارگران خدماتی این منظقه که بیش از ۷۰ نفر می‌شوند دستمزدهای فروردین و اردیبهشت خود را دریافت نکرده اند. حدود چهل نفر از این کارگران شکایتی به اداره کار اهواز ارائه کرده‌اند که منتظر صدور رأی نهایی هستند.

 

کارگران شهرداری اهواز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر