کد خبر: 503343 A

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان:

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان ضمن دعوت از فعالان حوزه فرهنگ و هنر استان برای شرکت در راهپیمایی روز جهانی قدس، اظهار کرد: بار دیگر با حضور پرشور در راهپیمایی روز جهانی قدس اتحاد، همبستگی و همدلی همه مسلمانان در دفاع و حمایت از مردم مظلوم فلسطین را به جهانیان نشان می دهیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، محمد جوروند با اشاره به اهمیت گرامیداشت روز جهانی قدس، گفت: روز جهانی قدس از سوی امام خمینی(ره) به عنوان روز اسلام نامگذاری شد تا اتحاد و یکپارچگی مسلمانان در اقصی نقاط جهان مظلومیت ملت فلسطین را فریاد بزند.

وی افزود: با نامگذاری این روز به نام قدس، فلسطین به عنوان پاره‌تن جهان اسلام و قدس، قبله اول مسلمانان، هیچ‌گاه به فراموشی سپرده نخواهد شد.

جوروند با اشاره به فرمایشات امام خمینی (ره) در این خصوص، افزود: به گفته بنیانگذار انقلاب اسلامی، روز قدس روز اسلام است. روز قدس روزی است که اسلام را باید احیا کرد. روزی که باید به همه ابرقدرت‌ها هشدار دهیم که اسلام تحت سیطره شما واقع نخواهد شد. روز قدس، روز حیات اسلام است.

وی روز قدس را روز هوشیاری و آگاهی مسلمانان جهان دانست و بیان کرد: به یقین آخرین جمعه ماه مبارک رمضان فصل باشکوهی از همدلی و اتحاد مسلمانان جهان را رقم خواهد زد تا بار دیگر از مردم محروم و رنج کشیده فلسطین اعلام حمایت شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان ضمن دعوت از مردم و به ویژه هنرمندان و فرهنگیان استان خوزستان برای حضور حداکثری در راهپیمایی روز قدس، خاطر نشان کرد: در این روز ندای مظلومیت فلسطین اشغالی را فریاد می زنیم و اعلام خواهیم کرد همواره در کنار ملت فلسطین تا آزادی قدس شریف و نابودی اسرائیل ایستادگی خواهیم کرد.

 

اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان روز قدس خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر