کد خبر: 508222 A

استاندار خوزستان گفت:

استاندار خوزستان گفت: با توجه به ظرفیت های موجود در برنامه ششم توسعه می توانیم عقب ماندگی در زیرساخت های استان را جبران کنیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، غلامرضا شریعتی در جلسه شورای هماهنگی مدیران راه آهن جمهوری اسلامی ایران که امروز پنجشنبه پانزدهم تیرماه در سالن جلسات مرکز کنترل ترافیک راه آهن جنوب غرب کشور (C.T.C)  با حضور مدیرعامل و مدیران نواحی راه آهن جمهوری اسلامی ایران برگزار شد با اشاره به نقش اساسی و  بی بدیل ارتباطات و گسترش حمل و نقل در توسعه کشور و علی الخصوص توسعه صنایع ریلی کشور و موقعیت استراتژیک استان خوزستان در منطقه، یادآور شد: می توان با داشتن هماهنگی و هم افزایی لازم و سرعت دادن به اصلاح زیرساخت ها با کمترین هزینه در ایجاد رقابت پذیری و توسعه تکنولوژی روز، توسعه کشور و استان را رقم زد.

وی ادامه داد: هر چه در داشتن فناوری در صنعت حمل و نقل پیش قدم باشیم در ایجاد اشتغال و  توسعه تجارت با کشورهای همسایه موفق تر خواهیم بود و می توانیم کالاهای تولیدی کشور را از طریق بنادر استان صادر کنیم و این کار مستلزم تلاش بیشتر مسئولان و مدیران مربوطه در این امر است.

شریعتی عنوان کرد: با توجه به ظرفیت های موجود در برنامه ششم توسعه می توانیم عقب ماندگی زیرساخت های استان خوزستان را جبران کنیم و با توجه به اهتمام و تلاش دولت محترم در جبران کمبودهای استان خوزستان می توانیم به این مهم دست پیدا کنیم.

استاندار خوزستان گفت: از سیاست های مهمی که در این مدت پیش گرفته ایم دو خطه کردن خطوط ریلی موجود از جمله اهواز -اندیمشک، اهواز-بندر امام و اهواز - خرمشهر است، فعال کردن خطوط ریلی بلااستفاده در استان مانند اهواز مسجدسلیمان با توجه به تشکیل هاب انرژی در منطقه ویژه اقتصادی زیلایی مسجدسلیمان که شامل صنایع پتروپالایش، پتروشیمی و آلومینیوم می باشد امیدواریم با سرمایه گذاری لازم بتوانیم در جهت توسعه استان گام برداریم.

وی تصریح کرد: از هفته آینده انشاءالله مذاکراتی در رابطه با احداث راه آهن اهواز – اصفهان را داریم و پیگیری های لازم را انجام می دهیم و این یکی از اولویت های مهم و اساسی در صنایع ریلی کشور است که می تواند در توسعه استان تاثیر گذار باشد.

وی افزود: امیدواریم این جلسات منشأ خیر و برکتی باشد برای تدوین استراتژی لازم و اتخاذ سیاست های درست در صنعت ریلی کشور و از این طریق بتوانیم به اهداف بلند مدت که در آینده ثمرات آن را خواهیم دید برسیم.

 

استانداری خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر