کد خبر: 511744 A

بمنظور آمادگی در شرایط حادثه انجام گرفت؛

رئیس اداره ایمنی، بهداشت و محیط زیست شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران گفت: مانور پیشگیری در شرایط اضطراری با هدف آمادگی در شرایط حادثه، در شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان و به نقل از روابط عمومی شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب، شهباز صفری اظهار کرد: این تمرین با هدف کاهش حوادث، حفظ شاخص های ایمنی و واکنش در شرایط اضطراری با سناریوی  به وقوع پیوستن حادثه گازی واقع در منطقه نرگسی برگزار شد.

صفری ادامه داد: در این سناریو که توسط این اداره طراحی شد در سریع ترین زمان ممکن با اعضای کمیته بحران شرکت تماس برقرار گردید و به آنها اطلاع داده شد که بر اثر حادثه ای در منطقه نرگسی چندین نفر مصدوم شده اند.

وی خاطرنشان کرد: طرح ریزی این مانور به صورت کارگروه تخصصی و بدون اطلاع قبلی انجام شد و هدف از آن، ارتقای سطح آمادگی اعضای کمیته بحران و همه واحدهای عملیاتی و پشتیبانی در شرایط اضطراری بود. 

صفری افزود: پس از اجرای مانور نشست کمیته بحران تشکیل و پس از تجزیه و تحلیل گزارشها نتایج مانور با توجه به اینکه اعضای کمیته بحران در کمتر از ده دقیقه به اتاق کنترل بحران رسیدند«مطلوب» ارزیابی شد.

در ادامه هوشنگ صیدالی مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران که در کمترین زمان ممکن به اتاق بحران رسیده بود با اشاره به حضور به موقع و جدی اعضای تیم کمیته بحران و سایر نیروهای حاضر در مانور به میزان توانمندی و کارآمدی این تیم اشاره و از حضور اعضای شرکت کننده در مانور تقدیر و تشکر کرد.  

صیدالی، در خصوص ضرورت برگزاری مانورهای آمادگی در شرایط اظطراری، تصریح کرد: با توجه به نوع فعالیت های واحدهای صنعتی و احتمال بروز هر گونه حادثه نفت و گاز و وقوع حادثه هایی از این قبیل، برگزاری مانورهای HSE در کنترل بهتر بحران ها و بهبود عملکرد و کارایی نیروها موثر است.  

مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران بیان کرد: واقع شدن شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران در گستره چهار استان کهگیلویه و بویراحمد، خوزستان، فارس و بوشهر از یک سو و قرار گرفتن تلمبه خانه عظیم گوره و مینیفولد بزرگ نفت خام صادراتی ایران در حوزه عملیاتی این شرکت در ساحل از سوی دیگر، گچساران را به یکی از مناطق پنج گانه مهم تولید و قطب صادرات نفت خام ایران تبدیل نموده است و از این رو کار آمادگی در چنین شرایطی نقش مهمی برای ایمن سازی و پایداری و پیشگیری از حوادث در این قلب نفتی دارد.

 

شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر