کد خبر: 522611 A

تیم مخترعان جوان خوزستان در ششمین دوره مسابقات ثبت اختراع کره جنوبی (WICC ) موفق به کسب 11 مدال طلا, 2 نقره و 1 برنز شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، 9 نفر از اعضای این تیم از فرزندان کارکنان شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب هستند که سهم بسزایی در کسب این افتخار ملی داشته اند.

در این مسابقات که به مدت 3 روز از ششم تا هشتم مرداد1396 در شهر سئول کره جنوبی برگزار شد، تیم مخترعین ایران موفق به کسب رتبه ی سوم جهان شد.

رضا الیاسی سرپرست این تیم در این باره گفت: در این مسابقات که با حضور بیش از 40 کشور دنیا از جمله آلمان، انگلیس، روسیه، کانادا، امریکا، چین، ژاپن، کره جنوبی، اندونزی، مالزی، تایوان  برگزار شد مخترعان خوزستانی به نمایندگی از ایران در این مسابقات حضور داشتند.

وی افزود: از ایران 37 اختراع که 6 اختراع به صورت حضوری و بقیه به صورت غیر حضوری بود، شرکت داده شد که در نهایت تیم جمهوری اسلامی ایران موفق به کسب 11 مدال طلا, 2 نقره و 1 برنز شد.

الیاسی گفت: یکی از نکات قابل توجه این مسابقات، کسب 4 جایزه ویژه توسط تیم ایران بود که باعث شد در رتبه بندی تیمی علیرغم تعداد شرکت کننده های کم ایران نسبت به سایر کشورها، امتیاز تیم را بالا برده و مقام سوم جهانی را به ارمغان بیاورد.

وی اظهار داشت:​ در این تیم 9 نفر از فرزندان کارکنان شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب نیز حضور داشتند که عبارتند از: حامد حمیل پور (طلا)،​ هانی حمیل پور(طلا)،​ رضا الیاسی(طلا)،​ ناصر حمید(طلا)،​ مرتضی و فرزانه طبیبی(طلا)،​ علی و لعیا مرادی (طلا) و علی عچرش(نقره).

وی خاطرنشان کرد: ​اعضای این تیم با هزینه شخصی و با هماهنگی شرکت ایده پردازان هور خوزستان در این مسابقات شرکت کردند.

 

شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر